PRZEMYSŁAW PIOTROWSKI - wywiad z autorem powieści MATNIA

Podziel się:

Wywiady w Bookradio

Rozmowy z autorami książek prowadzone przez Waldemara Mulhsteina oraz Marka Żelkowskiego

MATNIA - powieść Przemysława Piotrowskiego

"Matnia" autorstwa Przemysława Piotrowskiego to świetna propozycja dla wielbicieli thrillerów psychologicznych, którzy lubią leniwie budowane napięcie i niepokój towarzyszący lekturze już od pierwszej strony. Najnowsza powieść autora jest nieco inna od poprzednich publikacji, głównie przez wzgląd na misternie utkaną fabułę, która etapami rozwija się, aż dochodzi do punktu kulminacyjnego, który na długo zapadnie w pamięci czytelników. Piotrowski tym razem oddał głos głównej bohaterce i należy przyznać, że kobieca narracja wypadła świetnie w połączeniu z atmosferą książki.

Główną bohaterką trzydziestoczteroletnia Zuza, którą los doświadcza raz po razie. Została porzucona przez partnera, który na domiar złego zostawił ją z wielomilionowym długiem do spłacenia. To nie koniec pasma zmartwień w życiu bohaterki, bowiem okazuje się także, że jest w bliźniaczej ciąży. Bez pieniędzy, bez dachu nad głową, bez pomocy i w dodatku ogromnie zadłużona - przyszłość Zuzy maluje się w bardzo przygnębiających barwach. Do czasu, kiedy poznaje Marka.

Marek jest totalnym przeciwieństwem poprzedniego, fatalnego partnera Zuzy. Szarmancki, przystojny, opiekuńczy, można odnieść wrażenie, że do bohaterki w końcu los się uśmiechnął. Marek chcąc się w pełni zaopiekować kobietą, namawia ją do przeprowadzki do Toporzyc - niewielkiej, cichej wioski otoczonej lasem i jeziorem. Sielanka trwa w najlepsze do momentu, kiedy mężczyzna zostaje wysłany na zagraniczną delegację. Początkowo Zuzę niepokoi tylko cisza i wyjątkowo nieufna lokalna społeczność.

Im dłużej Zuza mieszka w Toporzycach, tym więcej alarmujących okoliczności zwraca jej uwagę. Już samo wyobcowanie mieszkańców jest nietypowe, jednak prawdziwą trwogę wywołuje ich otwarta wrogość. Z czasem bohaterka zauważa, że we wsi nie mieszka ani jedno dziecko, co więcej zaczynają do niej docierać pogłoski o zaginionej kobiecie w ciąży, która nie tak dawno przepadła bez wieści w okolicach jeziora. Zuza początkowo stara się racjonalizować wszystkie tego typu sygnały, jednak pozbawiona towarzystwa Marka, zaczyna odczuwać coraz większy niepokój. Swoim przemyśleniami dzieli się z najlepszą przyjaciółką i ostatecznie postanawiają wspólnie dowiedzieć się, co jest przyczyną wrogiego nastawienia mieszkańców i jaką tajemnicę kryje z pozoru idylliczna wioska.

 

Czas trwania audycji 30 min


POSŁUCHAJ RADIA NA ŻYWO:REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bibliotekarium
#felietony #wywiady #rozmowy #Przemysław Piotrowski

Więcej tematów: