Top 10 czerwca w Azymucie

Prezentujemy 10 książek, które w czerwcu biblioteki, sklepy internetowe i księgarnie zamawiały najczęściej w Magazynie Wirtualnym Azymutu.

Więcej...

Top 10 najlepiej sprzedających się nowości czerwca w księgarni tantis.pl

Co czytali najchętniej w czerwcu klienci księgarni tantis.pl? Przede wszystkim kryminały – pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się nowości zajmuje trzeci tom z serii “Mentalista” Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa – “Miraż”. Na drugim miejscu znalazł się Wojciech Chmielarz...

Więcej...

Książkowe listy bestsellerów w Empiku za okres od 10 do 23 czerwca 2024 r.

Prezentujemy najnowsze listy najchętniej kupowanych książek w Empiku za okres od 10 do 23 czerwca 2024 r. w następujących kategoriach:

Więcej...

W 2023 r. o 4,5 proc. wzrosła liczba czytelników bibliotek publicznych w porównaniu z 2022 r.

Główny Urząd Statystyczny opublikował w środę informację na temat funkcjonowania bibliotek publicznych w 2023 r. Wynika z niej, że o 4,5 proc. wzrosła liczba czytelników bibliotek publicznych w porównaniu z rokiem 2022.

Więcej...

Długi branży kulturalno-rozrywkowej wzrosły o dwie trzecie

W ciągu roku przeterminowane zobowiązania branży kulturalno-rozrywkowej wzrosły o prawie dwie trzecie do blisko 63 mln zł - wynika z najnowszego raportu BIG InfoMonitor. Jest to wynik wzrostu kosztów utrzymania obiektów i wysoką presją płacową.

Więcej...

Dziewięcioprocentowy wzrost czytelnictwa w 2023 roku

43% Polaków przeczytało w 2023 roku co najmniej jedną książkę, co stanowi wzrost o 9 punktów procentowych, najwięcej od 10 lat. Wzrosło także zainteresowanie bibliotekami, szczególnie u młodych mężczyzn w wieku 25–39 lat. Wpływ na ten wzrost niewątpliwie mają także działania, które...

Więcej...

Książkowe listy bestsellerów w Empiku za okres 18.09-01.10.2023 r.

Przedstawiamy najnowsze listy najchętniej kupowanych książek w Empiku za okres od 18 września do 1 października 2023 r. w następujących kategoriach:

Więcej...

Najnowszy „Ruch wydawniczy w liczbach”

Wzrost literatury popularnej i książek przeznaczonych dla dzieci i młodzieży, spadek książek naukowych

Więcej...

60 proc. klientów Empiku kupi dziecku w prezencie książkę

Większość zrobi zakupy online lub przez aplikację mobilną

Więcej...
Loading...