Nowa książka Rogera Moorhouse`a - "Paszporty życia"

Fałszywe dokumenty i prawdziwi bohaterowie. Historia jednej z największych – i najmniej znanych – akcji ratowania Żydów w czasie II wojny światowej.

Więcej...

„Bieta” – powieść Cezarego Harasimowicza o Elżbiecie Ficowskiej od 28 lutego w księgarni

Bieta” jest pytaniem o sens ocalenia: jaki miał zamysł w swoich planach Wielki Scenarzysta chroniąc sześciomiesięczną dziewczynkę od śmierci? To afirmatywna opowieść o wygranym szczęściu – mówi PAP Cezary Harasimowicz, autor powieści o Elżbiecie Ficowskiej. „Bieta” w księgarniach...

Więcej...

Nowość Wydawnictwa Wilga SMOK WESOŁEK I ZIMOWI GOŚCIE

Niezależnie od tego czy jesteś wielki jak smok, czy malutki jak myszka, masz w sobie ogromną moc – moc czynienia dobra. Takie właśnie przesłanie niesie nowość wydawnictwa Wilga zatytułowana Smok Wesołek i zimowi goście.

Więcej...

Od jutra w księgarniach: Helen Fisher "Anatomia miłości - nowe spojrzenie"

Poznański Dom Wydawniczy REBIS informuje, już jutro trafi do księgarń kolejne wydanie światowego bestsellera Helen Fisher "Anatomia miłości – nowe spojrzenie!"

Więcej...

Ukazuje się biografia Alberta Camusa – człowieka twardego w opowiadaniu się za prawdą

Z biografii wyłania się obraz Alberta Camusa jako człowieka twardego w opowiadaniu się za prawdą, co jest szczególnie widoczne w zaangażowaniu politycznym, ale też odważnego w stawieniu czoła prawdzie o samym sobie – mówi PAP Elżbieta Brzozowska, redaktor prowadząca w PIW. Książka...

Więcej...

77. urodziny Marka Jackowskiego!

Dwa tygodnie temu nakładem Wydawnictwa Literackiego ukazała się książka Anny Kamińskiej „Marek Jackowski. Głośniej!”, a w najbliższy poniedziałek o 18:00 spotykamy się w Teatrze Studio, żeby oddać hołd wybitnemu muzykowi. Z Anną Kamińską będzie rozmawiać Justyna Dżbik Kluge, wstęp...

Więcej...

Książka "Pauza strategiczna. Polska wobec ryzyka wojny z Rosją"

Wojna na Ukrainie jest najpoważniejszym wyzwaniem dla Polski od zakończenia II wojny światowej, tym bardziej że Federacja Rosyjska przekształca się w państwo agresywne, dążące do...

Więcej...

W REBIS-ie: "Kompleksowa dieta ograniczająca FODMAP", długo oczekiwana książka dla wszystkich zmagających się z IBS

Już 21.11 do księgarń trafi Kompleksowa dieta ograniczająca FODMAP, długo oczekiwana książka napisana przez profesora gastroenterologii Monash University: Petera Gibsona i dyplomowaną dietetyczkę Sue Shepherd.

Więcej...

Rafał Księżyk o Oneironie!

Co to jest Śnialnia? To miejsce, w którym się śni, i przestrzeń, gdzie sny się urzeczywistnia. Ich sen był snem o wolności. Alchemia, psychodelia i buddyzm w artystycznej enklawie na Górnym Śląsku.Ezoteryczna historia polskiej inteligencji.

Więcej...

"Psychologia", Sandra K. Ciccarelli, J. Noland White - nowe wydanie, rozszerzone i uaktualnione

Szanowni Państwo, nowe wydanie najpopularniejszego podręcznika psychologii – już 26.09 trafi do księgarń. Oparte na szóstej edycji amerykańskiej – zostało rozszerzone o nowe treści i omówienia aktualnych badań zarówno z obszaru psychologii, jak neuronauki.

Więcej...
Loading...