Książka "Pauza strategiczna. Polska wobec ryzyka wojny z Rosją"

Wojna na Ukrainie jest najpoważniejszym wyzwaniem dla Polski od zakończenia II wojny światowej, tym bardziej że Federacja Rosyjska przekształca się w państwo agresywne, dążące do...

Więcej...

Biblioteka Narodowa rozwija aplikację mobilną mPolona

Biblioteka Narodowa rozwija aplikację mobilną mPolona, która oferuje wiele funkcji nowego serwisu internetowego biblioteki cyfrowej Polona. Aplikacja umożliwia przeszukiwanie, przeglądanie i udostępnianie zdigitalizowanych zbiorów wielu instytucji współtworzących Polonę.

Więcej...

W 2024 roku Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski odbędzie się w Radomiu po raz 16

Teatr Powszechny w Radomiu rozpoczął przygotowania do przyszłorocznej edycji odbywającego się w tym mieście Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Gotowy jest już plakat promujący to wydarzenie, którego autorem jest grafik i scenograf Michał Dracz.

Więcej...

Ogłoszono nominacje do Paszportów „Polityki”

Redakcja tygodnika „Polityka” ogłosiła listę twórców nominowanych do tegorocznych Paszportów „Polityki” – prestiżowej nagrody kulturalnej, która zostanie przyznana już po raz trzydziesty pierwszy.

Więcej...

„Wielki Test o czytaniu – nie tylko od święta” jutro w TVP1

W środę 6 grudnia o godzinie 21:00 w telewizyjnej „Jedynce” odbędzie się „Wielki Test o czytaniu - nie tylko od święta”. Program poprowadzą Sylwia Dekiert i Maciej Kurzajewski. Test nieprzypadkowo odbędzie się właśnie w mikołajki – w końcu książka to jeden z prezentów najczęściej...

Więcej...

Anna Dymna i Konstanty Gebert laureatami Nagrody im. ks. Józefa Tischnera

W czwartek 30 listopada podczas uroczystej gali w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie poznaliśmy laureatów Nagrody Znaku i Hestii im. ks. Józefa Tischnera. W tym roku laur ten przypadł Konstantemu Gebertowi i Annie Dymnej.

Więcej...

Premiery, urodziny i inne święta

Zanim nadejdzie czas choinek i zakupów, zapraszamy na ostatni w tym roku zestaw spotkań literackich w Klubie Proza (i na jedno urodzinowe w Willi Karpowiczów).

Więcej...

30.11 już dziś rozpoczynają się XXXI Targi Książki Historycznej

Targi Książki Historycznej to wielkie święto, a także moment refleksji nad kondycją rynku książki historycznej w Polsce – mówi PAP Waldemar Michalski, prezes Fundacji Historia i Kultura, która jest jednym z organizatorów wydarzenia. Targi będą się odbywać w Arkadach Kubickiego Zamku...

Więcej...

Odszedł wybitny prozaik, scenarzysta, dramatopisarz i poeta Paweł Huelle

Wczoraj, w wieku 66 lat, zmarł Paweł Huelle. Najbardziej znany był z „gdańskich” powieści takich jak Weiser Dawidek i Mercedes Benz.

Więcej...

Przyznano Nagrodę Literacką Miasta Radomia

Wczoraj odbyła się gala wręczenia Nagrody Literackiej Miasta Radomia. W kategorii „książka literacka” zwyciężyła Olga Górska, autorka powieści „Nie wszyscy pójdziemy do raju”. W kategorii „książka naukowa/popularnonaukowa” laureatem został Piotr Sadzik, autor książki „Regiony pojedynczych...

Więcej...
Loading...