Zapowiedź książki „Przetrwać ’44. Mozaika pamięci o Powstaniu Warszawskim”

Zbiór poruszających opowieści o tematyce powstańczej, które wydobywają z cienia mniej znane historie, wspomnienia i relacje świadków. Wszystkie teksty łączy wspólny motyw – niebywałej siły i woli przetrwania w najtrudniejszych czasach. Wśród autorów znaleźli się Magdalena Rigamonti,...

Więcej...

Lista Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej za 2023 rok

Muzeum Książki Dziecięcej Biblioteki Publicznej m.st. Warszawy ogłosiło Listę Skarbów Muzeum Książki Dziecięcej za miniony rok.

Więcej...

Komunikat: Kiedy VAT 0% na książki? - spotkania Prezeski i Wiceprezeski PIK w Ministerstwie Finansów

W piątek 5 lipca Prezeska Polskiej Izby Książki Magdalena Hajduk-Dębowska oraz Wiceprezeska Dorota Twarowska odbyły spotkanie z Ministrem Finansów, Andrzejem Domańskim. Spotkanie miało na celu ustalenie trybu wdrożenia stawki VAT 0% na książki.

Więcej...

Zapisy na wydarzenia w ramach Festiwalu Literatury Dziecięcej w Rabce

W nocy z 7 na 8 lipca rozpoczną się zapisy na wydarzenia odbywające się w ramach Międzynarodowego Festiwalu Literatury Dziecięcej Rabka Festival 2024. Na poszczególne wydarzenia będzie można zapisać się przez internet.

Więcej...

Nowe wydanie "Skazanej" Ewy Ornackiej

9 lipca trafi do księgarń nowe wydanie "Skazanej" Ewy Ornackiej. Książka przedstawia prawdziwą historię byłej sędzi, która trafiła do najcięższego więzienia dla kobiet w Polsce. Na motywach niniejszej książki (wydanej przez REBIS w 2018 roku pod tytułem "Skazane na potępienie") powstał...

Więcej...

Letnie rozmowy o literaturze w Łazienkach Królewskich

W ramach wakacyjnego cyklu „Królewskie lato 2024” w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędą się dziesiątki atrakcyjnych wydarzeń. Wśród nich znalazły się także spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

Więcej...

Top 10 najlepiej sprzedających się nowości czerwca w księgarni tantis.pl

Co czytali najchętniej w czerwcu klienci księgarni tantis.pl? Przede wszystkim kryminały – pierwsze miejsce wśród najlepiej sprzedających się nowości zajmuje trzeci tom z serii “Mentalista” Camilli Läckberg i Henrika Fexeusa – “Miraż”. Na drugim miejscu znalazł się Wojciech Chmielarz...

Więcej...

Nagroda Książka Roku 2024 Polskiej Sekcji IBBY – czas na nadsyłanie zgłoszeń

Polska Sekcja IBBY ogłosiła swój coroczny konkurs na książkę roku. Nagrody główne zostaną przyznane w czterech kategoriach: Nagroda literacka, Nagroda graficzna, Nagroda za upowszechnianie czytelnictwa oraz Nagroda w kategorii specjalnej „Dziecko jest najważniejsze”.

Więcej...

Książkowe listy bestsellerów w Empiku za okres od 10 do 23 czerwca 2024 r.

Prezentujemy najnowsze listy najchętniej kupowanych książek w Empiku za okres od 10 do 23 czerwca 2024 r. w następujących kategoriach:

Więcej...
Loading...