W 2024 roku Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski odbędzie się w Radomiu po raz 16

Teatr Powszechny w Radomiu rozpoczął przygotowania do przyszłorocznej edycji odbywającego się w tym mieście Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Gotowy jest już plakat promujący to wydarzenie, którego autorem jest grafik i scenograf Michał Dracz.

Więcej...

Festiwal Literatura Nieobca już od jutra

W dniach 24–25 listopada 2023 w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu odbędzie się Festiwal Literatura Nieobca. Podczas festiwalowych wydarzeń organizatorzy będą się starali przybliżyć publiczności mniej znane literatury czeską i fińską i zestawić je z literaturą anglojęzyczną.

Więcej...

VI Festiwal Natura – Kultura – Media im. Ryszarda Kapuścińskiego

Spotkania z autorami książek reporterskich i filmowcami, koncert fortepianowy oraz panel dyskusyjny o wpływie sztucznej inteligencji na media – to wszystko znalazło się w programie VI Festiwalu Natura – Kultura – Media im. Ryszarda Kapuścińskiego. Wydarzenie odbędzie się w dniach...

Więcej...

Festiwal Literatury Azjatyckiej w Warszawie

To wydarzenie dla każdej osoby, która lubi dobrą książkę – mówi Dominika Kossowska-Janik, organizatorka Festiwalu Literatury Azjatyckiej. Impreza odbywa się 18-19 listopada 2023 roku i po raz pierwszy jest organizowana przez Muzeum Azji i Pacyfiku.

Więcej...

18. Międzynarodowy Festiwal Sztuki Opowiadania! 15-19 listopada

W dniach 15-19 listopada w Mazowieckim Instytucie Kultury w Warszawie gościć będziemy artystki i artystów z całego świata w dziedzinie sztuki opowiadania, którzy poza praktyką sceniczną są także wieloletnimi nauczycielami tej profesji. Wraz ze Stowarzyszeniem "Grupa Studnia O." zapraszamy...

Więcej...

27. Międzynarodowy Festiwal Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak Dzisiaj” - od 19 października

W programie 27. Międzynarodowego Festiwalu Teatrów dla Dzieci i Młodzieży „Korczak Dzisiaj”, który odbędzie się w Warszawie od 19 do 28 października, znajduje się 13 spektakli polskich, a wśród nich 11 przedstawień bierze udział w konkursie - mówi PAP dyr. artystyczna festiwalu Dorota...

Więcej...

Bomba Megabitowa – Festiwal Lema odbędzie się w przyszłym tygodniu

W dniach 2-3 listopada odbędzie się trzecia edycja Festiwalu Lema Bomba Megabitowa. Głównym temat wydarzenia brzmi: „Inteligencja: sztuczna, ludzka, emocjonalna i inne jej oblicza. Czy stoimy w obliczu cywilizacyjnej szansy czy kryzysu?”.

Więcej...

Ogłoszono piątkę nominowanych do tegorocznej Nagrody Conrada

Mateusz Górniak, Urszula Honek, Paweł Kozioł, Krzysztof Umiński i Małgorzata Żarów – to według kapituły Nagrody Conrada autorki i autorzy najlepszych debiutów prozatorskich 2022 roku. Gala wręczenia statuetki odbędzie się 29 października 2023 roku – na zakończenie Festiwalu Conrada.

Więcej...

Festiwal Afera Kryminalna 2023 już w przyszłym tygodniu

W dniach 2-8 października 2023 odbędzie się kolejna odsłona gdańskiego festiwalu Afera Kryminalna, przeznaczonego dla miłośniczek i miłośników kryminałów. Organizatorami wydarzenia są Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Wydawnictwo Afera.

Więcej...

Ogłoszono program Bruno Schulz Festiwalu 2023

Organizatorzy Bruno Schulz Festiwalu 2023 ogłosili program tegorocznej, dwunastej edycji imprezy. Wydarzenie odbędzie się w dniach 9-15 października we Wrocławiu

Więcej...
Loading...