6. Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki

22 maja, rozpocznie się tegoroczna edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki. Festiwal odbędzie się w różnych terminach łącznie w sześciu miastach Polski. Pierwsza odsłona imprezy, trwająca od 22 do 26 maja, będzie miała miejsce w Warszawie.

Więcej...

Festiwal Grzesiuka w weekend w Warszawie

W sobotę i niedzielę odbędzie się Festiwal Grzesiuka. Będzie to spotkanie z warszawskim folklorem, któremu patronuje autor książki „Boso, ale w ostrogach”.

Więcej...

Festiwal Góry Literatury w lipcu

Spotkania z autorami, dyskusje, koncerty, wystawy, pokazy filmów oraz spektakli teatralnych – łącznie ponad 150 wydarzeń – znalazło się w programie Festiwalu Góry Literatury, który odbędzie się w dniach 4-14 lipca na Zamku Sarny w Ścinawce Górnej oraz w ponad 20 innych lokalizacjach...

Więcej...

Philip LaZebnik: nie piszę dla publiki

W czwartek rozpoczęła się 12. edycja Festiwalu Script Fiesta, jedyny w Polsce i jeden z największych w Europie festiwali poświęconych sztuce scenopisarstwa i storytellingu. "Nie piszę dla publiki" - powiedział PAP gość specjalny festiwalu, Philip LaZebnik.

Więcej...

Festiwal Reportażu „Non-fiction” odbędzie się w czerwcu w Gdyni

Tegoroczna, już dziewiąta edycja Festiwalu Reportażu „Non-Fiction” odbędzie się w dniach 28-30 czerwca. Po raz pierwszy wydarzenie to nie odbędzie się w Krakowie (tak, jak jego osiem poprzednich odsłon), ale w Gdyni.

Więcej...

Julian Przyboś patronem Festiwalu Stolica Języka Polskiego

Tegorocznym patronem jubileuszowej, dziesiątej edycji Festiwalu Stolica Języka Polskiego, która odbędzie się w dniach 4-10 sierpnia, został Julian Przyboś.

Więcej...

Magdalena Kicińska i Małgorzata Lebda w Radzie Programowej festiwalu EPW 2024

Instytut Kultury Miejskiej w Gdańsku poinformował, że do Rady Programowej festiwalu Europejski Poeta Wolności dołączyły Magdalena Kicińska i Małgorzata Lebda. Tegoroczna edycja festiwalu odbędzie się w drugiej połowie kwietnia 2024 roku.

Więcej...

W 2024 roku Międzynarodowy Festiwal Gombrowiczowski odbędzie się w Radomiu po raz 16

Teatr Powszechny w Radomiu rozpoczął przygotowania do przyszłorocznej edycji odbywającego się w tym mieście Międzynarodowego Festiwalu Gombrowiczowskiego. Gotowy jest już plakat promujący to wydarzenie, którego autorem jest grafik i scenograf Michał Dracz.

Więcej...

Festiwal Literatura Nieobca już od jutra

W dniach 24–25 listopada 2023 w Muzeum Pana Tadeusza we Wrocławiu odbędzie się Festiwal Literatura Nieobca. Podczas festiwalowych wydarzeń organizatorzy będą się starali przybliżyć publiczności mniej znane literatury czeską i fińską i zestawić je z literaturą anglojęzyczną.

Więcej...

VI Festiwal Natura – Kultura – Media im. Ryszarda Kapuścińskiego

Spotkania z autorami książek reporterskich i filmowcami, koncert fortepianowy oraz panel dyskusyjny o wpływie sztucznej inteligencji na media – to wszystko znalazło się w programie VI Festiwalu Natura – Kultura – Media im. Ryszarda Kapuścińskiego. Wydarzenie odbędzie się w dniach...

Więcej...
Loading...