Nominacje w Konkursie na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2024

Podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie poznamy laureatów 17. edycji Konkursu na najlepszą książkę akademicką i naukową ACADEMIA 2024.

Więcej...

Fnaliści konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa

Jurorzy konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa wybrali sześć książek nominowanych do tegorocznej nagrody. Laureatów poznamy 24 maja podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

Więcej...

Iwona Chmielewska na krótkiej liście nominowanych do Nagrody im. Hansa Christiana Andersena

IBBY ogłosiła krótką listę nominowanych do Nagrody im. Hansa Christiana Andersena 2024, najbardziej prestiżowej międzynarodowej nagrody dla książki dziecięcej, zwanej Małym Noblem. Wśród finalistów w kategorii ilustratorów ponownie znalazła się Iwona Chmielewska.

Więcej...

Ogłoszono nominacje do Paszportów „Polityki”

Redakcja tygodnika „Polityka” ogłosiła listę twórców nominowanych do tegorocznych Paszportów „Polityki” – prestiżowej nagrody kulturalnej, która zostanie przyznana już po raz trzydziesty pierwszy.

Więcej...

27.11., o godz. 18.00 transmisja gali Książka Historyczna Roku

W najbliższy poniedziałek 27 listopada, o godz. 18.00 poznamy laureatów konkursu Książka Historyczna Roku im. Oskara Haleckiego. Gala konkursu, bezpośrednio ze Studia Muzycznego Polskiego Radia im. Agnieszki Osieckiej będzie transmitowana w Internecie – na stronach www oraz mediach...

Więcej...

Nominowani do Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima 2023

Dom Literatury w Łodzi ogłosił trójkę nominowanych do tegorocznej Nagrody Literackiej im. Juliana Tuwima. To wyróżnienie przyznawane polskim pisarzom za całokształt pracy twórczej zostanie wręczone już po raz 11. Tym razem na liście nominowanych znaleźli się Marek Bieńczyk, Julia...

Więcej...

Nagroda Goncourtów 2023 dla Jean-Baptiste’a Andrei za powieść „Veiller sur elle”

Najbardziej prestiżowy i najstarszy laur literacki we Francji, Nagrodę Goncourtów, otrzymał Jean-Baptiste Andrea za powieść „Veiller sur elle” (tł. „Straż nad nią”).

Więcej...

Ogłoszono nominowanych do Nagród Mediów Publicznych 2023

Kapituły powołane przez PAP, TVP, Polskie Radio i rozgłośnie regionalne Polskiego Radia ogłosiły we wtorek nominacje do Nagród Mediów Publicznych 2023 w kategoriach: „Obraz”, „Słowo”, „Muzyka” oraz „Idea”. W Kategorii „Słowo” nominowani zostali: Ernest Bryll, Antoni Libera oraz Krzysztof...

Więcej...

Ogłoszono piątkę nominowanych do tegorocznej Nagrody Conrada

Mateusz Górniak, Urszula Honek, Paweł Kozioł, Krzysztof Umiński i Małgorzata Żarów – to według kapituły Nagrody Conrada autorki i autorzy najlepszych debiutów prozatorskich 2022 roku. Gala wręczenia statuetki odbędzie się 29 października 2023 roku – na zakończenie Festiwalu Conrada.

Więcej...

Poznaliśmy finałową siódemkę Angelusa 2023

Po dwie pozycje polskie i ukraińskie, po jednej słowackiej i niemieckiej, a także powieść autorstwa niemieckojęzycznego pisarza pochodzącego z Bośni i Hercegowiny – znamy finałową siódemkę Angelusa 2023.

Więcej...
Loading...