Od czwartku Plener Literacki w Gdyni

Plener Literacki w Gdyni odbędzie się w dniach 19-21 lipca w tradycyjnym miejscu na Bulwarze Nadmorskim im. Feliksa Nowowiejskiego. Na zwiedzających czekać będą nowości wydawnicze, ciekawe promocje, spotkania z autorami i liczne atrakcje.

Więcej...

Rozpoczyna się Zakopiański Festiwal Literacki

Dziś, w piątek 5 lipca, rozpoczyna się dziewiąta edycja Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego, który w tym roku odbywa się pod hasłem „Nasz alfabet”. Festiwal potrwa do niedzieli 7 lipca.

Więcej...

Letnie rozmowy o literaturze w Łazienkach Królewskich

W ramach wakacyjnego cyklu „Królewskie lato 2024” w Łazienkach Królewskich w Warszawie odbędą się dziesiątki atrakcyjnych wydarzeń. Wśród nich znalazły się także spotkania Dyskusyjnego Klubu Książki.

Więcej...

Poznaliśmy pierwszych gości 16. Festiwalu Conrada

W dniach 21–27 października pisarki i pisarze z całego świata spotkają się z publicznością na 16. Międzynarodowym Festiwalu Literatury im. Josepha Conrada w Krakowie. Ideą przewodnią festiwalu będzie w tym roku autentyczność.

Więcej...

Festiwal Literatury Azjatyckiej w listopadzie

W dniach 14-17 listopada w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie odbędzie się druga edycja Festiwalu Literatury Azjatyckiej odbędzie się.

Więcej...

Ponad 150 wydarzeń podczas Festiwalu Góry Literatury

Spotkania z autorami, dyskusje, koncerty, wystawy, pokazy filmów oraz spektakli teatralnych – łącznie ponad 150 wydarzeń – znalazło się w programie Festiwalu Góry Literatury, który odbędzie się w dniach 4-14 lipca na Zamku Sarny w Ścinawce Górnej oraz w ponad 20 innych lokalizacjach...

Więcej...

Zapowiedź Festiwalu Literatury Azjatyckiej w Muzeum Azji i Pacyfiku w Warszawie

Druga edycja Festiwalu Literatury Azjatyckiej odbędzie się w dniach 14-17 listopada w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie. Festiwal ma na celu promocję literatury pięknej autorstwa pisarzy pochodzenia azjatyckiego, a także literatury faktu, książek dla dzieci...

Więcej...

Wrocławiu, wpadnij do księgarni"!

3. edycja festiwalu księgarń i antykwariatów książkowych “Wrocławiu, wpadnij do księgarni” odbędzie się już niedługo, bo między 20 a 23 czerwca! Kameralne księgarnie to nie tylko sklepy z książkami. To miejsca, w których za selekcję księgozbioru odpowiada autorski gust księgarzy i...

Więcej...

"Big Book Festival” już 21-23 czerwca – znamy program

Dwunasty Big Book Festival – Duży Międzynarodowy Festiwal czytania – odbędzie się w Warszawie w weekend 21-23 czerwca. W tym roku impreza odbywa się pod hasłem „Jesteśmy iluzją!”.

Więcej...

"Ścieżkami Pana Herberta" - polski poeta upamiętniony w Sienie

"Ścieżkami Pana Herberta" - to hasło inicjatywy zainaugurowanej w piątek w Sienie w ramach obchodów stulecia urodzin poety. "Słynny polski poeta, który opisał nasze miasto, to dla nas nadzwyczajna wartość dodatkowa" - powiedziała PAP burmistrz Sieny Nicoletta Fabio.

Więcej...
Loading...