Agnieszka Graca uhonorowana Nagrodą Wielkiego Kalibru

Agnieszka Graca, autorka powieści „Czarny poniedziałek”, otrzymała tegoroczną Nagrodę Wielkiego Kalibru dla najlepszej polskiej powieści kryminalnej wydanej w 2023 r. Wyróżnienie wręczono w sobotę wieczorem we Wrocławiu podczas Międzynarodowego Festiwalu Kryminału.

Więcej...

21. Międzynarodowy Festiwal Kryminału - Wrocław 6-9 czerwca 2024

Już za trzy dni, w czwartek 6 czerwca we Wrocławiu rozpoczyna się 21. Międzynarodowy Festiwal Kryminału. Potrwa do 9 czerwca, do niedzieli. Poniżej prezentujemy program 21. MFK 2024.

Więcej...

Jacek Kalinowski z Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa

W ramach Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie odbywa się Festiwal Kryminalna Warszawa. Z publicznością spotykają się w tym roku m.in.: Wojciech Chmielarz, Izabella Janiszewska, Anna Kańtoch, Grzegorz Kapla, Marta Kisiel, Maciej Klimarczyk, Julia Łapińska, Robert Małecki, Weronika...

Więcej...

Fnaliści konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa

Jurorzy konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa wybrali sześć książek nominowanych do tegorocznej nagrody. Laureatów poznamy 24 maja podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie.

Więcej...

Nominacje do Festiwalu Kryminalna Warszawa

Ogłoszono szóstkę autorek i autorów, którzy zawalczą o główną nagrodę i dwa równorzędne wyróżnienia Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa.

Więcej...

Festiwal Afera Kryminalna 2023 już w przyszłym tygodniu

W dniach 2-8 października 2023 odbędzie się kolejna odsłona gdańskiego festiwalu Afera Kryminalna, przeznaczonego dla miłośniczek i miłośników kryminałów. Organizatorami wydarzenia są Wojewódzka i Miejska Biblioteka Publiczna w Gdańsku oraz Wydawnictwo Afera.

Więcej...

Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa – krótka lista

Jury Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa wytypowało już szóstkę autorek i autorów, którzy zawalczą o główną nagrodę i dwa równorzędne wyróżnienia.

Więcej...
Loading...