Nominowani w 26. Konkursie o Nagrodę im. Jana Długosza

26 października br. poznamy laureata/laureatkę 26. Konkursu o Nagrodę im. Jana Długosza organizowanego w ramach Międzynarodowych Targów Książki w Krakowie®.

Więcej...

"Psychologia", Sandra K. Ciccarelli, J. Noland White - nowe wydanie, rozszerzone i uaktualnione

Szanowni Państwo, nowe wydanie najpopularniejszego podręcznika psychologii – już 26.09 trafi do księgarń. Oparte na szóstej edycji amerykańskiej – zostało rozszerzone o nowe treści i omówienia aktualnych badań zarówno z obszaru psychologii, jak neuronauki.

Więcej...

Targi Książki w Krakowie 2023 szykują zmiany. Będzie limit wejść i dodatkowa hala

Przed nami 26. Międzynarodowe Targi Książki w Krakowie®, które 26-29 października w EXPO Kraków znów zgromadzą dziesiątki tysięcy miłośników literatury z całego kraju. Zwiedzający będą mieli możliwość udziału w licznych spotkaniach, prelekcjach oraz dyskusjach, spotkać się z ulubionymi...

Więcej...

Zapraszamy na Kawę z Kreatywną Europą | 22 września, online

Przedstawicieli sektora kultury i kreatywnego oraz potencjalnych wnioskodawców komponentu Kultura zapraszamy na powakacyjne spotkanie z cyklu – Kawa z Kreatywną Europą.

Więcej...

Tomas Venclova odebrał Międzynarodową Nagrodę Literacką im. Zbigniewa Herberta

Litewski poeta, Tomas Venclova, odebrał w środę w warszawskim Teatrze Polskim, Międzynarodową Nagrodę Literacką im. Zbigniewa Herberta. „Szczycę się tym, że mogę Herberta nazwać swoim nauczycielem” - powiedział poeta.

Więcej...

„Czytania nowego dramatu” – cykl w Domu Literatury

Oddział Warszawski Stowarzyszenia Pisarzy Polskich wraz z Instytutem Teatralnym im. Zbigniewa Raszewskiego zainauguruje 13 września sztuką Jacka Inglota „Kobiety z Breslau” cykl czytań nowych dramatów autorstwa członków SPP.

Więcej...

Andrzej Sapkowski wśród laureatów Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2023

Pisarz Andrzej Sapkowski, reżyser animowanej ekranizacji powieści „Chłopi” Dorota Kobiela-Welchman oraz malarz i rysownik Ignacy Czwartos znaleźli się w gronie tegorocznych laureatów Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas uroczystej gali w Arkadach Kubickiego prof....

Więcej...

Podsumowanie ogólnopolskiej akcji #TataTeżCzyta zapraszającej ojców do czytania dzieciom

Tegoroczna wiosna w polskim świecie książki odbyła się pod hasłem #TataTeżCzyta – ogólnopolskiej akcji edukacyjnej, której celem było zachęcenie mężczyzn, ze szczególnym naciskiem na ojców, do czytania książek dzieciom.

Więcej...

Drugi dzień kongresu bibliotek mobilnych w Cuxhaven [relacja i zdjęcia]

Drugi dzień kongresu bibliotek mobilnych w Cuxhaven to nie tylko prelekcje i wystąpienia, ale przede wszystkim możliwość obejrzenia ponad 20 bibliobusów, które dotarły na wydarzenie z różnych części Europy.

Więcej...
Loading...