Nowe wydanie "Skazanej" Ewy Ornackiej

Podziel się:

9 lipca trafi do księgarń nowe wydanie "Skazanej" Ewy Ornackiej. Książka przedstawia prawdziwą historię byłej sędzi, która trafiła do najcięższego więzienia dla kobiet w Polsce. Na motywach niniejszej książki (wydanej przez REBIS w 2018 roku pod tytułem "Skazane na potępienie") powstał scenariusz serialu SKAZANA.

Prawdziwa historia byłej sędzi, która trafiła do najcięższego więzienia dla kobiet

Zakład Karny nr 1 dla Kobiet w Grudziądzu jest jak Alcatraz. Jego mury skrywają tajemnice, które zwykle nie przedostają się do świata ludzi wolnych. Wiele spośród osadzonych tam kobiet znamy z pierwszych stron gazet. Jaki los spotkał za więziennymi murami matkę małej Madzi z Sosnowca czy siostrę Bernadettę ze zgromadzenia boromeuszek? Jak traktowane są „dziecioboje” i czy to dobrze być „księżniczką na zamku”? Co to znaczy trafić na „dźwięki” lub do „świńskiego transportu”? Czy za kratami możliwe są burzliwe romanse i seks?

Więzienia dla kobiet to w naszej literaturze faktu teren wciąż nieodkryty. Teraz mamy okazję przyjrzeć się mu z bliska. Narratorką książki Ewy Ornackiej i jej rozmówczynią jest Beata Krygier, skazana prawniczka, która niegdyś wydawała wyroki w imieniu Rzeczpospolitej Polskiej, a potem sama trafiła do więzienia.

Kilka słów o autorce:

Ewa Ornacka to dziennikarka śledcza i scenarzystka. Autorka książek Tajemnice zbrodni i Alfabet mafii, scenariusza filmu Świadek w reżyserii Andrzeja Kostenki i serialu dokumentalnego Zbrodnie niedoskonałe. Autorka reportaży telewizyjnych o przestępczości zorganizowanej i białych kołnierzykach. Publikowała na łamach „Głosu Szczecińskiego”, „Życia Warszawy”, „Prawa i Życia”, „Wprost”, „Newsweeka”, „Uważam Rze” i „Śledczego” („Focus”). Nagrodzona Srebrną Kaczką SDRP za odwagę w opisywaniu mafii. W 2007 roku chroniona przez Centralne Biuro Śledcze.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: REBIS
#wiadomości #książki #Wydawnictwo REBIS #nowe wydanie #skazana #ewa ornacka

Więcej tematów: