Sny z krzemienia i krwi - Paweł Siedlar

Podziel się:

Sny z krzemienia i krwi - Paweł Siedlar

Paweł Siedlar urodził się i wychowywał w Krakowie. Dorastał na Podhalu. W młodości zdążył być skrzypkiem, malarzem, robotnikiem budowlanym i drogowym, hotelarzem, oraz „Strażnikiem Ochrony Przyrody w Tatrzańskim Parku Narodowym”. Podczas jednego z leśnych patroli poznał swą przyszłą żonę.

Po ślubie zamieszkał w Warszawie. Został pracownikiem Lotniska im. Chopina, na którym pełnił rozmaite funkcje.

Między innymi był „Specjalistą ds. Ochrony i Bezpieczeństwa” oraz „Koordynatorem Płytowym.”

Ma dwóch dorosłych synów. Z kilku sportów, które uprawiał, pozostało mu narciarstwo alpejskie i turystyczne oraz pływanie, a także spacery(„wysoce kwalifikowane”- jak je nazywa) z psem „Hektorkiem”. Współpracował z „Fenixem”, „Fantastyką”, „Prószyńskim i S-ka”, „Fabryką Słów”, „Red Horsem”. Dotychczas wydano dwie jego powieści („Czekając w ciemności”, „Rozdeptać pająka”), oraz trzy zbiory opowiadań. Jego opowiadania i mikropowieści były też wykorzystywane w kilku antologiach tematycznych.

Przed laty napisano o nim, że swego życia prywatnego broni jak niepodległości.

Tak jest do dziś.

Czworo studentów wynajmuje mieszkanie w starej krakowskiej kamienicy. Szybko okazuje się, że z tym lokalem „coś jest nie tak”. W ustaleniu faktów z przeszłości pomaga stary lekarz. Przerażająca historia jednego z poprzednich lokatorów to jednak tylko wierzchołek góry lodowej... Towarzysząc bohaterom łatwo przekraczamy granicę pomiędzy tym, co wydarzyło się naprawdę, a tym, co mogło się wydarzyć. Wir śmierci rozkręca się, a wyjaśnienia zagadki trzeba szukać w naprawdę zamierzchłej przeszłości... Paweł Siedlar wykorzystując jako kościec powieści mroczną krakowską historię zręcznie obudowuje ją współczesną fabułą.

Andrzej Pilipiuk

 

Książkę można kupić na stronie: http://ksiazki.bibliotekarium.pl/sklep/ksiazki/ukryte-swiaty/sny-z-krzemienia-i-krwi-pawel-siedlar/

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bibliotekarium
#nasze książki #bibliotekarium #Ukryte Światy #Paweł Siedlar #sny z krzemienia i krwi

Więcej tematów: