Nowość REBIS-u: "Złowrogie morze", tom 2 cyklu "Vindolanda" autorstwa Adriana Goldsworthy"ego

Podziel się:

Czy jeden żołnierz ocali Brytanię dla imperium? Przekonacie się o tym sięgając po drugi tom trylogii „Vindolanda” autorstwa Adriana Goldsworthy”ego pt. Złowrogie morze. Premiera 18 czerwca!

Nota o książce:

Rok 100 n.e. Vindolanda, warownia na kresach rzymskiego świata.

Flawiusz Feroks robi wszystko, by utrzymać pokój. Stacjonując w Vindolandzie, bazie wojskowej na północnej granicy rzymskiego imperium, nieustannie czuje na sobie wzrok nieprzyjaciół. Wokół krążą szepty o wojnie i zagładzie Rzymu. Szerzą się informacje o morskich ludziach nocy, którzy rzucili klątwę na te ziemie i lądują tylko po to, by żywić się ludzkim mięsem. Na razie to tylko pogłoski, Feroks jednak wie, że biorą się z prawdziwych wydarzeń i że nikt na wyspie nie jest bezpieczny przed zagrożeniem ze złowrogiego morza.

Opinie o książce:

 „Żaden historyk nie ma większej wiedzy o armii rzymskiej niż Adrian Goldsworthy, nikt też lepiej nie odtwarza realiów starożytnego świata. […] Złowrogie morze jak mało która powieść emocjonuje i absorbuje czytelnika”.- Harry Sidebottom, autor cyklu „Wojownik Rzymu”

Kilka słów o autorze:

Adrian Goldsworthy uzyskał doktorat na Uniwersytecie Oksfordzkim. Jego pierwsza książka, Armia rzymska na wojnie, została uznana przez Johna Keegana za „imponujące dzieło, oryginalne w podejściu do tematu i znakomite pod względem stylu”. Siedem kolejnych sprzedało się w ponad ćwierci miliona egzemplarzy; przetłumaczono je na kilkanaście języków. Po polsku ukazały się też: biografia CezaraW imię RzymuPax Romana (REBIS 2018), Upadek Kartaginy. Historia wojen punickich (REBIS 2021) oraz Filip i Aleksander. Królowie i zdobywcy (REBIS 2023).

Goldsworthy jest także autorem poczytnych serii powieści historycznych rozgrywających się w Brytanii pod rzymskim panowaniem. Obecnie całkowicie poświęcił się pisaniu, regularnie współpracuje też przy tworzeniu dokumentalnych programów telewizyjnych dotyczących starożytności.

ADRIANGOLDSWORTHY.COM

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: REBIS
#nowości wydawnicze #Wydawnictwo REBIS #Vindolanda #Adrian Goldsworthy #Złowrogie morze

Więcej tematów: