Kto zostanie Pisarzem, Artystą Muzycznym i Twórcą Internetowym Roku? Trwa głosowanie

Podziel się:

Nieco ponad tydzień dzieli nas od gali Bestsellerów Empiku 2023. Już wkrótce poznamy najpopularniejsze książki, płyty, filmy i produkcje audio minionego roku oraz Odkrycia Empiku. To jednak nie wszystko. 13 lutego ogłoszeni zostaną również Pisarz, Artysta Muzyczny i – po raz pierwszy w 25-letniej historii nagród Empiku – Twórca Internetowy Roku.

O tym, do kogo trafią statuetki, zdecydują fani w specjalnym głosowaniu, które wystartowało właśnie w aplikacji Empik. Emocjonujące zmagania zakończą się kilka godzin przed galą.

Ulubieńcy publiczności

Nominacje do Bestsellerów Empiku 2023 są już znane i zwycięzców poznamy 13 lutego, jednak fani wciąż mogą dodatkowo docenić i wyróżnić swoich ulubionych twórców, którzy szczególnie ich poruszyli, zachwycili lub zainspirowali. Wszyscy autorzy książek (również tych w formie audio) nominowani do Bestsellerów Empiku 2023 stanęli właśnie w wyścigu o tytuł Pisarki/Pisarza Roku. Tymczasem wykonawcy i zespoły muzyczne rywalizują o statuetkę dla Artystki/Artysty Muzycznego Roku. W aplikacji Empik można głosować między innymi na Jakuba Żulczyka, Katarzynę Nosowską, Remigiusza Mroza, Harlana Cobena czy ubiegłoroczną laureatkę – Weronikę Annę Marczak, natomiast w kategorii muzycznej na przykład na sanah, Taco Hemingwaya, Darię Zawiałow, The Rolling Stones czy Depeche Mode.

Najlepsi w sieci

Poprzez swoje coroczne nagrody, Empik chce również wskazywać i promować twórców, którzy publikują wartościowe treści w internecie. Tych, którzy przekraczając granice wirtualnego świata, inspirują innych, ale też takich, którzy pokazują, że media społecznościowe mają moc i potencjał, by pozytywnie wpływać na odbiorców. Stąd w tegorocznym plebiscycie pojawiła się nowa kategoria – Twórca Internetowy Roku. Dziesięcioro nominowanych zostało wskazanych przez eksperckie Jury w składzie: Joanna Okuniewska, Karol Paciorek, Kamila Kalińczak, Marek Myślicki i Joanna Urbanowska. zwycięzcę, w drodze głosowania wybiorą użytkownicy aplikacji Empik. Szansę na statuetkę mają autorzy szerzący fascynującą i praktyczną wiedzę, np. Alicja Defratyka, Adam Mirek czy Dudek o historii oraz inicjatorzy pozytywnych zmian, tacy jak Ola Żebrowska czy Ubrania do oddania.

Jak głosować?

Wystarczy otworzyć aplikację Empik i w kilku prostych krokach wskazać swoich faworytów. Głosowanie potrwa od 5 do 13 lutego, do godz. 16.00. Każdy może oddać łącznie trzy głosy – po jednym w każdej kategorii. Wszyscy, którzy dodatkowo uzasadnią swój wybór, wezmą udział w specjalnym konkursie. Na wygranych czekają rejsy Stena Line do Szwecji, drukarki Instax do zdjęć ze smarftona oraz eKarty prezentowe Empik.

Twórcy Roku

O tym, kto otrzyma prestiżowe tytuły Pisarza, Artysty Muzycznego i Twórcy Internetowego Roku, przekonamy się już 13 lutego. Galę Bestsellerów Empiku 2023 będzie można oglądać od 20:15 na antenie TVN, a od 19:15 – w streamingu na YouTube i Facebooku Empiku z dodatkową relacją zza kulis. Podobnie jak w poprzednich latach, cała transmisja online, wraz z występami muzycznymi, będzie tłumaczona symultanicznie na język migowy.

Głosowanie w aplikacji: mojempik.app.link/BestselleryEmpik1

Oficjalna strona wydarzenia: Empik.com/BestselleryEmpiku

Galę wspierają: TVN [Partner], Mastercard Bezcenne Chwile [Partner Główny], DPD, Instax FujiFilm i BP [Partnerzy Kategorii] a także Onet i Radio ZET [Patroni medialni] oraz Stena Line [Sponsor głosowania], Lego, Medicine, Multikino i Remington.


Nominowani do Twórcy Roku:

Pisarka/Pisarz Roku

Weronika Ancerowicz
Joanna Balicka
Natalia de Barbaro
Jacek Bartosiak
Justyna Bednarek
Elżbieta Cherezińska
Harlan Coben
Róża Hajkuś
Izabela Janiszewska
Aleksander Kaczorowski
Toshikazu Kawaguchi
Joanna Kuciel-Frydryszak
Camilla Läckberg
Marta Łabęcka
Andrzej Maleszka
Weronika Anna Marczak
Jennette McCurdy
Urszula Młodnicka
Remigiusz Mróz
Aleksandra Negrońska
Katarzyna Nosowska
B.A. Paris
Valérie Perrin
Alicja Sinicka
Jakub Żulczyk

 

Artystka/Artysta Muzyczny Roku

Avi 
Daria Zawiałow 
Depeche Mode 
Kortez 
Kwiat Jabłoni 
Lana Del Rey 
Måneskin 
Metallica 
Męskie Granie Orkiestra 
Polska Wersja 
PRO8L3M 
ReTo 
sanah 
Taco Hemingway 
The Rolling Stones

 

Twórca Internetowy Roku

Adam Mirek 
Alicja Defratyka 
Doktor z TikToka 
Dudek o historii 
Globstory 
Ola Żebrowska 
ORB 
Podcastex 
Rozkoszny 
Ubrania do oddania

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Empik
#wiadomości #Empik #nagrody

Więcej tematów: