Publikacja artykułu z aktywnym linkiem na portalu www.obud.pl

Ogłoszono tytuły książek, które są nominowane do tegorocznej Nagrody Literackiej Zakopanego na najlepszą książkę związaną z Zakopanem lub Tatrami. Laureata lub laureatkę nagrody poznamy 9 lipca, podczas Gali Zakopiańskiego Festiwalu Literackiego w Teatrze Witkacego.

Więcej...

Ogłoszono nominacje do 19. Nagrody Literackiej „Gdynia”

Ogłoszono 20 książek nominowanych do 19. edycji Nagrody Literackiej „Gdynia”. Laureaci w kategoriach esej, poezja, proza i przekład na język polski zostaną wyłonieni 30 sierpnia - podał w środę rzecznik Szymon Kloska.

Więcej...

Nominacje do Nagród Best Audio Empik Go

Ogłoszono nominacje do Nagród Best Audio Empik Go. W tym roku aż 50 tytułów powalczy o złote statuetki.

Więcej...

Album „Harlender" nominowany do najpiękniejszych polskich książek 2023

Wydany przez nasze wydawnictwo album twórczości Marcina Harlendera –„Harlender”, został nominowany do nagrody Najpiękniejszych Polskich Książek 2023 w dziedzinie sztuki i fotografii, przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek!

Więcej...

Nominacje do Nagrody im. Jerzego Żuławskiego 2024

Poznaliśmy powieści nominowane do tegorocznej edycji Nagrody Literackiej im. Jerzego Żuławskiego.Nagroda literacka utworzona w 2008 z inicjatywy Andrzeja Zimniaka i pod patronatem Stowarzyszenia Pisarzy Polskich przyznawana autorom najlepszych polskich utworów literackich utrzymanych...

Więcej...

Nominacje do Vivelo Book Awards 2024

Ogłoszono nominacje do Vivelo Book Awards. Laureatów poznamy 18 maja podczas Targów Książki i Mediów Vivelo. Podobnie jak w pierwszej edycji, jury przewodniczy Agata Passent.

Więcej...

Andrzej Sapkowski wśród laureatów Dorocznej Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego 2023

Pisarz Andrzej Sapkowski, reżyser animowanej ekranizacji powieści „Chłopi” Dorota Kobiela-Welchman oraz malarz i rysownik Ignacy Czwartos znaleźli się w gronie tegorocznych laureatów Nagrody Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego. Podczas uroczystej gali w Arkadach Kubickiego prof....

Więcej...

Nominacje do Nagrody Literackiej Kryminalny Debiut Roku

Ogłoszono trzy powieści nominowane do Nagrody Literackiej Marszałka Województwa Kujawsko-Pomorskiego za Kryminalny Debiut Roku 2022.

Więcej...
Loading...