Z książką zima trwa krócej

Takie hasło wymyśliliśmy rok temu i wciąż działa. Działają też filmy i rozmowy o książkach, dlatego zapraszamy was najpierw na wyprzedaż domowej literatury, a potem do kina i do słuchania podcastów. W ten sposób proponujemy dotrwać do (i przetrwać) Walentynki, a potem – zobaczymy. Najpewniej jeszcze więcej książek.

3 lutego, godz. 11.00–14.00 | Klub Proza
Ba
ookowisko – wyprzedaż domowej literatury | zima 2024

Nie wyobrażamy sobie lepszego planu na pierwszą lutową sobotę niż kilka godzin przeglądania książek. Wymieniania się nimi, kupowania, dyskusji. Dlatego zapraszamy do Prozy na zimową edycję Bookowiska, czyli wyprzedaży literatury z domowych biblioteczek. Wiemy, że będzie na was czekać wielu wystawców i całe stosy najróżniejszych publikacji. Jesteśmy pewni, że każdy znajdzie coś dla siebie – i to w bardzo atrakcyjnej cenie. Zapraszamy!

15 lutego, godz. 18.45 | Kino Nowe Horyzonty
Dom w Kinie: „Strefa interesów”. Pokaz filmu i dyskusja

Czy można powiedzieć jeszcze coś nowego na temat „banalności zła”? Kino nowe Horyzonty i Wrocławski Dom Literatury zapraszają na pokaz „Strefy interesów”, długo wyczekiwanego filmu Jonathana Glazera na podstawie powieści Martina Amisa. Po seansie odbędzie się dyskusja, w której wezmą udział: pisarka i dziennikarka Joanna Lamparska, historyk Marcin Wodziński oraz literaturoznawczyni i poetka Emilia Konwerska.
Zapraszamy do Kina Nowe Horyzonty. Zapis dyskusji zostanie również opublikowany m.in. na FB Wrocławskiego Domu Literatury, Wrocławia Miasta Literatury UNESCO i Klubu Proza.
Bilety na pokaz można kupić tutaj.

Radio Proza

W zeszłym roku odcinków naszego podcastu słuchano ponad 40 000 razy i chcemy, by w 2024 było jeszcze lepiej – i ciekawiej! Z nowości na kanale Radio Proza polecamy między innymi rozmowę z wrocławskimi autorami kryminałów Eugeniuszem i Beatą Dębskimi oraz oczywiście nowy odcinek Bełkotu literackiego, w którym Agata Matkowska, Waldek Mazur i Kasia Janusik dyskutują o prozie tym razem lekkiej i przyjemnej, czyli „Lekcjach chemii” Bonnie Garmus (przeł. Marek Cieślik). Jest o nauce, o wioślarstwie i gotowaniu, ba, pojawia się też gadający pies. Zapraszamy!

#wiadomości #książki