Józef Mackiewicz - Tylko prawda jest ciekawa

Podziel się:

O Józefie Mackiewiczu opowiada redaktor Rafał A. Ziemkiewicz

Każda z audycji to inne spojrzenie na Józefa Mackiewicza, pisarza i publicystę. Literaturoznawcy, historycy, pisarze, członkowie kapituły Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza odkrywają słuchaczom inne oblicze bohatera audycji, przybliżając nie tylko jego postać, dorobek literacko-publicystyczny, ale i autorów nagród jego imienia. Zachęcają do czytania, zwracają uwagę na uniwersalność jego twórczości i odkrywania ukrytych znaczeń. Każdy z gości audycji wskazuje „drogę” własnego spotkania z dziełami Mackiewicza, omawia najciekawsze jego zdaniem utwory i ich wpływ na jego twórczość. To pięć audycji słowno-muzycznych w trakcie których profesjonalny lektor czyta fragmenty dzieł literackich i publicystycznych Mackiewicza.


Odcinek V - (data premiery: 31.10.2022, godz. 21:00) ROK JÓZEFA MACKIEWICZA (2022) cz. 5 - "Tylko prawda jest ciekawa" mówi redaktor Rafał A. Ziemkiewicz – polski dziennikarz, publicysta, komentator polityczny i ekonomiczny powiązany ze środowiskami polskiej prawicy, pisarz specjalizujący się w literaturze fantastycznonaukowej i społeczno-obyczajowej, dawniej działacz fandomu. Współzałożyciel stowarzyszenia Endecja. Redaktor Ziemkiewicz wchodzi w skład kapituły Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.

Rafał Ziemkiewicz opowiada o „testamencie Mackiewicza” i prawach autorskie do wydań książek, mistrza języka polskiego łączącego esseje z fabułą, legendzie zasługującej na uzasadniony podziw. Mackiewicz jako odważny świadek współczesnej mu historii.

 

Czas trwania audycji 1:03:48


POSŁUCHAJ RADIA NA ŻYWO:REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bibliotekarium
#bookradio #felietony #warto przeczytać #bibliotekarium #promowany #bookradio.pl #Józef Mackiewicz #Rafał Ziemkiewicz #wywiady #rozmowy #rok Józefa Mackiewicza

Więcej tematów: