Służba żołnierza przez siedem lat u diabła - Witold Vargas - magia opowieści ludowych

Witold Vargas - znany oraz ceniony pisarz, muzyk i autor ilustracji do książek dla dzieci. Od lat zafascynowany kulturą i wierzeniami dawnych Słowian. W cyklu krótkich audycji przybliża opowieści z wielu stron świata.

Służba żołnierza przez siedem lat u diabła

"Służba żołnierza przez siedem lat u diabła" to dawna opowieść ludowa pochodząca z kieleckiego (zaczerpnięta z dzieł Oskara Kolberga). Przytoczona baśń dla współczesnego człowieka wydaje się początkowo "niepełna", dziwna, niezrozumiała. Autor podcastu omawia historię analizując jej szczegóły. W rezultacie okzuje się, że ludowy przekaz zawiera masę uniwersalnych przesłań.

Czas trwania audycji 10 min

POSŁUCHAJ RADIA NA ŻYWO:

Źródło: Bibliotekarium
#bookradio #felietony #bibliotekarium #bookradio.pl #wywiady #rozmowy #Witold Vargas