Józef Mackiewicz - Artysta słowa, znakomity wielki pisarz

Podziel się:

O Józefie Mackiewiczu opowiada prof. Maciej Urbanowski

Każda z audycji to inne spojrzenie na Józefa Mackiewicza, pisarza i publicystę. Literaturoznawcy, historycy, pisarze, członkowie kapituły Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza odkrywają słuchaczom inne oblicze bohatera audycji, przybliżając nie tylko jego postać, dorobek literacko-publicystyczny, ale i autorów nagród jego imienia. Zachęcają do czytania, zwracają uwagę na uniwersalność jego twórczości i odkrywania ukrytych znaczeń. Każdy z gości audycji wskazuje „drogę” własnego spotkania z dziełami Mackiewicza, omawia najciekawsze jego zdaniem utwory i ich wpływ na jego twórczość. To pięć audycji słowno-muzycznych w trakcie których profesjonalny lektor czyta fragmenty dzieł literackich i publicystycznych Mackiewicza.


 

Odcinek IV - (data premiery: 31.10.2022, godz. 19:30) ROK JÓZEFA MACKIEWICZA (2022) cz. 4 "Artysta słowa, znakomity wielki pisarz" mówi prof. Maciej Urbanowski - historyk literatury polskiej, krytyk literacki, edytor, profesor nauk humanistycznych, nauczyciel akademicki Uniwersytetu Jagiellońskiego. Profesor Urbanowski wchodzi w skład kapituły, przewodniczący Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.

Spojrzenie na jednostkę w kontekście wydarzeń XX wieku. Książki drugiego obiegu, postawa środowisk emigracyjnych do pisarza. Gość audycji opowiada o Nagrodzie Literackiej im. Józefa Mackiewicza – idea, jury, laureaci, kulisy nominacji.

 

Czas trwania audycji 1:00:32


POSŁUCHAJ RADIA NA ŻYWO:REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bibliotekarium
#bookradio #felietony #warto przeczytać #bibliotekarium #promowany #bookradio.pl #Józef Mackiewicz #Maciej Urbanowski #wywiady #rozmowy #rok Józefa Mackiewicza

Więcej tematów: