Józef Mackiewicz - Sam jeden

Podziel się:

O Józefie Mackiewiczu opowiada prof. Kazimierz Maciąg

Każda z audycji to inne spojrzenie na Józefa Mackiewicza, pisarza i publicystę. Literaturoznawcy, historycy, pisarze, członkowie kapituły Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza odkrywają słuchaczom inne oblicze bohatera audycji, przybliżając nie tylko jego postać, dorobek literacko-publicystyczny, ale i autorów nagród jego imienia. Zachęcają do czytania, zwracają uwagę na uniwersalność jego twórczości i odkrywania ukrytych znaczeń. Każdy z gości audycji wskazuje „drogę” własnego spotkania z dziełami Mackiewicza, omawia najciekawsze jego zdaniem utwory i ich wpływ na jego twórczość. To pięć audycji słowno-muzycznych w trakcie których profesjonalny lektor czyta fragmenty dzieł literackich i publicystycznych Mackiewicza.


Odcinek III - (data premiery: 31.10.2022, godz. 17:00) ROK JÓZEFA MACKIEWICZA (2022) cz. 3 "Sam jeden" mówi prof. Kazimierz Maciąg. Kazimierz MACIĄG jest profesorem Instytutu Polonistyki i Dziennikarstwa Uniwersytetu Rzeszowskiego. Prowadzi badania nad prozą XIX i XX wieku. Autor monografii: W kręgu problematyki „pamiętników mówionych” (2001), „Naczelnym u nas jest artystą”. O legendzie Fryderyka Chopina w literaturze polskiej, (2010), Sam jeden. Józef Mackiewicz - pisarz i publicysta (2021).

Sam jeden w literaturze i życiu, czyli Mackiewicz jako świadek historii – reportaże, opowiadania, powieści.

Czas trwania audycji 1:00:17


POSŁUCHAJ RADIA NA ŻYWO:REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bibliotekarium
#bookradio #felietony #warto przeczytać #bibliotekarium #promowany #bookradio.pl #Józef Mackiewicz #Kazimierz Maciąg #wywiady #rok Józefa Mackiewicza

Więcej tematów: