Józef Mackiewicz - Antykomunizm jako imperatyw kategoryczny

Podziel się:

O Józefie Mackiewiczu opowiada prof. Grzegorz Łukomski

Każda z audycji to inne spojrzenie na Józefa Mackiewicza, pisarza i publicystę. Literaturoznawcy, historycy, pisarze, członkowie kapituły Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza odkrywają słuchaczom inne oblicze bohatera audycji, przybliżając nie tylko jego postać, dorobek literacko-publicystyczny, ale i autorów nagród jego imienia. Zachęcają do czytania, zwracają uwagę na uniwersalność jego twórczości i odkrywania ukrytych znaczeń. Każdy z gości audycji wskazuje „drogę” własnego spotkania z dziełami Mackiewicza, omawia najciekawsze jego zdaniem utwory i ich wpływ na jego twórczość. To pięć audycji słowno-muzycznych w trakcie których profesjonalny lektor czyta fragmenty dzieł literackich i publicystycznych Mackiewicza.


 

Odcinek II - (data premiery: 27.10.2022, godz. 17:30) - ROK JÓZEFA MACKIEWICZA cz. 2 "Antykomunizm jako imperatyw kategoryczny" mówi prof. Grzegorz Łukomski - polski historyk, profesor nauk humanistycznych - pracuje w Instytucie Kultury Europejskiej Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza.

Gość audycji przedstawia biografię Józefa Mackiewicza jako antykomunistę, wpływ jego poglądów na twórczość publicystyczną i życie osobiste.

 

Czas trwania audycji 1:01:19


POSŁUCHAJ RADIA NA ŻYWO:REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bibliotekarium
#bookradio #felietony #warto przeczytać #bibliotekarium #promowany #bookradio.pl #Józef Mackiewicz #Grzegorz Łukomski #wywiady #rok Józefa Mackiewicza

Więcej tematów: