Józef Mackiewicz - litewski szlachcic polski pisarz

Podziel się:

O Józefie Mackiewiczu opowiada prof. Jacek Bartyzel

Każda z audycji to inne spojrzenie na Józefa Mackiewicza, pisarza i publicystę. Literaturoznawcy, historycy, pisarze, członkowie kapituły Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza odkrywają słuchaczom inne oblicze bohatera audycji, przybliżając nie tylko jego postać, dorobek literacko-publicystyczny, ale i autorów nagród jego imienia. Zachęcają do czytania, zwracają uwagę na uniwersalność jego twórczości i odkrywania ukrytych znaczeń. Każdy z gości audycji wskazuje „drogę” własnego spotkania z dziełami Mackiewicza, omawia najciekawsze jego zdaniem utwory i ich wpływ na jego twórczość. To pięć audycji słowno-muzycznych w trakcie których profesjonalny lektor czyta fragmenty dzieł literackich i publicystycznych Mackiewicza.


Odcinek I - (data premiery: 26.10.2022, godz. 20:00) - ROK JÓZEFA MACKIEWICZA (2022) cz. 1 "Litewski szlachcic, polski pisarz" mówi prof. Jacek Bartyzel - polski publicysta, działacz społeczny i nauczyciel akademicki, profesor nauk społecznych na Uniwersytecie Mikołaja Kopernika w Toruniu. Profesor Bartyzel wchodzi w skład kapituły Nagrody Literackiej im. Józefa Mackiewicza.

Gość audycji przedstawia biografię Józefa Mackiewicza w kontekście historycznym i literackim.

Czas trwania audycji 1:04:49


POSŁUCHAJ RADIA NA ŻYWO:REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bibliotekarium
#bookradio #felietony #warto przeczytać #bibliotekarium #promowany #bookradio.pl #Józef Mackiewicz #Jacek Bartyzel #rozmowy #rok Józefa Mackiewicza

Więcej tematów: