20. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania - święto krótkiej prozy

Co pisarze i pisarki mają do powiedzenia o Ameryce tuż przed kolejnymi wyborami w USA? W tym roku Międzynarodowy Festiwal Opowiadania krytycznie spojrzy na nowe i stare mitologie, a także przyjrzy się schronom i schroniskom – ich skuteczności, praktykom i zagrożeniom, jakie ze sobą niosą.

Międzynarodowy Festiwal Opowiadania, czyli wrocławskie święto krótkiej prozy, odbędzie się już po raz 20. Tym razem festiwal odwiedzi nową niezależną instytucję kultury ulokowaną w sercu Wrocławia – Krupa Art Foundation, gdzie prezentowana jest wystawa „Wojciech Fangor. American Dream” – oraz legendarny Instytut im. Jerzego Grotowskiego.

Główna część festiwalu – prezentacje literackie, koncerty, spotkania, debaty, warsztaty weird fiction, performance – odbędzie się w dniach 4 i 5 października. Czytania performatywne reżyserują Marta Streker, Martyna Majewska i Katarzyna Dudzic-Grabińska. W festiwalu, który poprowadzi drag queen Twoja Stara, udział wezmą między innymi: Oskar Dawicki, Emose Uhunmwangho, Ziemowit Szczerek, Olga Drenda, Bianka Rolando, Joanna Oparek, Jakub Kornhauser, Mateusz Górniak, prof. Bohdan Szklarski, prof. Karolina Krasuska, prof. Marek Paryż, Simon Marton, Dima Albitar Kalaji i wiele/u innych.

10 października (czwartek)

• 17:30 | „Wojciech Fangor. American Dream” – rozmowa wokół katalogu do wystawy udział biorą Dorota Monkiewicz, Agnieszka Wolny-Hamkało, prowadzenie Aleksander Hudzik | Krupa Art Foundation

Miejsca:

• Krupa Art Foundation | Rynek 27/28, Wrocław
  • Instytut im. Jerzego Grotowskiego | Rynek-Ratusz 27, Wrocław

Organizator: Towarzystwo Aktywnej Komunikacji

Na wszystkie wydarzenia wstęp jest bezpłatny, liczba miejsc ograniczona.

Zadanie „Festiwal Opowiadania – edycja dwudziesta” jest współfinansowane ze środków finansowych Gminy Wrocław.

Zadanie „Międzynarodowy Festiwal Opowiadania 2024-2026” dofinansowano ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury

TERMINY 20. Międzynarodowy Festiwal Opowiadania - święto krótkiej prozy

• Krupa Art Foundation