6. Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki

Podziel się:

Już dziś czyli w środę 22 maja, rozpocznie się tegoroczna edycja Międzypokoleniowego Festiwalu Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki. Festiwal odbędzie się w różnych terminach łącznie w sześciu miastach Polski. Pierwsza odsłona imprezy, trwająca od 22 do 26 maja, będzie miała miejsce w Warszawie.

Inauguracja tegorocznego festiwalu odbędzie się w przestrzeni Giełdy Papierów Wartościowych w Warszawie. Miejsce nie zostało wybrane przypadkowo. Jak twierdzą organizatorzy, tym razem chcą przedstawić młodym czytelnikom dwa pozornie wykluczające się światy: literatury i finansów. Wszystko to w duchu powieści „Przygody przedsiębiorczego Dżeka” Janusza Korczaka, która stała się zresztą tematem jednego z festiwalowych wydarzeń.

W warszawskiej odsłonie festiwalu weźmie udział ponad dwudziestka autorów, wśród których znajdą się m.in. Grzegorz Kasdepke, Tomasz Samojlik, Agata Romaniuk, Katarzyna Walentynowicz, Berenika Kołomycka, Barbara Sadurska, Nikola Kucharska, a także goście z zagranicy: Majda Koren i Damijan Stepančič ze Słowenii oraz Øyvind Torseter z Norwegii.

Kolejne odsłony festiwalu odbędą się w następujących miastach i terminach:

  • Wrocław – 14-16 czerwca
  • Gdynia – 19-21 lipca
  • Sopot – 26-28 lipca
  • Katowice – 23-25 sierpnia
  • Lublin – 12-15 września

Organizatorem festiwalu jest Fundacja Czas Dzieci. Wszystkie festiwallowe wydarzenia są darmowe, ale konieczne są zapisy. Rejestracja dostępna jest na styronie: https://ojceidziatki.nakiedy.pl/site/?c[]=7256

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Międzypokoleniowy Festiwal Literatury Dziecięcej – Ojce i Dziatki, rynek-ksiazki.pl
#wiadomości #festiwal literatury #książki dla dzieci

Więcej tematów: