Majowa premiera w REBIS-ie: Andrew Nagorski, Opowieść o ucieczce Sigmunda Freuda z Wiednia

Podziel się:

Wczoraj w Domu Wydawniczym REBIS miała premierę ksiązka "Freudowi na ratunek", autorstwa Andrew Nagorskiego. Opowieść o ucieczce Sigmunda Freuda z Wiednia.

Nota o książce:

Wielu Żydów opuściło Austrię przed jej zajęciem przez wojska niemieckie w 1938 roku, ale Freud pozostał w Wiedniu. Twórca psychoanalizy miał 81 lat, chorował na raka i wciąż nie był przekonany, że jego życie jest zagrożone. Kilka bliskich mu osobistości, świadomych niebezpieczeństwa, zorganizowało jednak misję ratunkową.

Niczym na kartach powieści detektywistycznej czytamy, jak tej niezwykłej grupie ludzi udało się wreszcie przekonać Freuda ‒ człowieka, który, zdawałoby się, znał ludzki umysł lepiej niż ktokolwiek inny ‒ do wyjścia ze stanu głębokiego zaprzeczenia co do nadciągającej katastrofy. Niemal w ostatniej chwili zdołali przewieźć go wraz z żoną i córką Anną do Londynu, gdzie miał spędzić ostatnie miesiące życia jako wolny człowiek. Jego siostry, które nie zdążyły opuścić Austrii, zginęły w obozach koncentracyjnych.

Andrew Nagorski będzie gościem na Targach Książki VIVELO 18 maja – od 15.00 – 16.00 – stoisko REBIS

Kilka słów o autorze:

Andrew Nagorski (ur. 1947) studiował historię w Amherst College, pod koniec lat 60. był studentem Uniwersytetu Jagiellońskiego. Kierował biurami „Newsweeka” na świecie, m.in. w  Warszawie. Jako specjalista od spraw Europy Wschodniej relacjonował m.in. powstanie Solidarności. Niezależne, ostre komentarze doprowadziły do wydalenia go z ZSRR w 1982 r. Jest laureatem wielu nagród oraz autorem bestsellerowych książek, w tym wydanych przez REBIS: Największej bitwyHitlerlanduŁowców nazistów i 1941. Rok, w którym Niemcy przegrały wojnę.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: REBIS
#wiadomości #premiery #Dom Wydawniczy REBIS #Freudowi na ratunek #Andrew Nagorski

Więcej tematów: