Album „Harlender" nominowany do najpiękniejszych polskich książek 2023

Wydany przez nasze wydawnictwo album twórczości Marcina Harlendera –„Harlender”, został nominowany do nagrody Najpiękniejszych Polskich Książek 2023 w dziedzinie sztuki i fotografii, przyznawanej przez Polskie Towarzystwo Wydawców Książek!

W książce tej znajdziecie wiele cytatów oraz tekstów znanych artystów, krytyków sztuki, historyków sztuki i dziennikarzy, dotyczących tej wyjątkowej twórczości i życiorysu samego malarza, a także oczywiście jego prace.

Zachęcamy do nabycia albumu, który jest dostępny w naszej księgarni internetowej na stronie: https://zip.lu/3itWg

Marcin Harlender (ur. 1959), malarz, performer, jeden z pionierów street artu w Polsce Studiował w PWSSP we Wrocławiu (1982-1989 i 1991-1992). Dyplom uzyskał w pracowni prof. Konrada Jarodzkiego (1996, ASP im. Eugeniusza Gepperta we Wrocławiu). Na przełomie lat 80. i 90. XX wieku autor oraz uczestnik działań i akcji artystycznych w przestrzeni miejskiej Wrocławia. Autor kilkudziesięciu wystaw i wystąpień teoretycznych. Współpracuje z wrocławską galerią Entropia od ponad 30 lat. Jego obrazy znajdują się w zbiorach Muzeum Narodowego we Wrocławiu i Zachęty Dolnośląskiej oraz w licznych kolekcjach prywatnych.

Wydawcą jest Ośrodek Kultury i Sztuki we Wrocławiu – Instytucja Kultury Samorządu Województwa Dolnośląskiego

Partnerem wydawniczym książki jest Wrocławski Instytut Kultury w ramach Wrocławskiego Programu Wydawniczego

Dofinansowano z budżetu Samorządu Województwa Dolnośląskiego

#wiadomości #nominacje #nominacje do nagrody #album