Klub Murakamiego - Piotr Witold Lech

Podziel się:

Autor: Piotr Witold Lech

Seria: Ukryte Światy

Wydawnictwo: Bibliotekarium

 

Zbiór siedmiu opowiadań o ludziach, którzy idą przez życie za towarzysza mając jedynie samotność. Tęskniących za tym co było lub być mogło, wiecznie poszukujących, na przekór temu, co grzmi z medialnej mównicy, by jeśli kochać, to siebie, i akceptować życie takim, jakie jest.

Ta książka to zwierciadło duszy człowieka, pędzącego pustelniczy żywot, bynajmniej nie z wyboru. Tak właśnie żyje się w samotności – przebija poprzez tekst – tylko na niby, nigdy naprawdę.

Marta Sobiecka

„Samotność tych, którzy nie chcą być samotni, jest mordercą ich zbawienia. Jest ich Szatanem i piekłem. Zabija poczucie własnej wartości, zabija miłość własną, a więc zabija wszystko.

Co wiedzą o samotności webinarowi guru, którzy z taką łatwością, uwielbieniem i egzaltacją chwalą jej cnoty? Czy znają to niszczące uczucie bycia tylko na niby? To poczucie odrzucenia przez wszystkich, do których próbujesz się zbliżyć? Tę narastającą z każdym rokiem pewność pseudoistnienia? Jestem pseudomężczyzną, zasługującym tylko na pseudorelacje z pseudo – bo nie swoimi lub nie kochającymi mnie

– kobietami. Pseudoświat, pseudożycie, pseudozwiązki, pseudomiłość, pseudoprzyjaźń, pseudoistnienie.

Wszechświat stworzył mnie tylko jako tło prawdziwego życia innych. Nie uzbroił w odpowiednie narzędzia – siłę i umiłowanie

samotności. Już na starcie uczynił rannym jeleniem, który chociaż chce walczyć, nie ma żadnych szans w konfrontacji z wilczym stadem”.

„-5 w Południe”

 

Książka do kupienia w naszym sklepie: https://ksiazki.bibliotekarium.pl/produkt/klub-murakmiego/
Inne do kupienia na: https://ksiazki.bibliotekarium.pl/

 

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bibliotekarium
#nasze książki #Ukryte Światy #Piotr Witold Lech #Klub Murakamiego

Więcej tematów: