Wydawnictwo Papierowy Motyl zaprasza wszystkich chętnych do wzięcia udziału w ogólnopolskim konkursie prozatorskim „Festiwal Krótkich Form”.
by wziąć udział w konkursie należy napisać opowiadanie realizujące temat przewodni konkursu, który brzmi „Mam głos”. Konkursowe opowiadanie nie powinno przekraczać 6 tys. znaków ze spacjami. Termin nadsyłania prac konkursowych upływa 3 marca 2024 roku.
Wydawnictwo Papierowy Motyl zapowiada, że zwycięskie i wyróżnione opowiadania zostaną wydane we wspólnym tomie zbiorowym – w formie książki drukowanej, e-booka i audiobooka.
Wyniki konkursu mają zostać ogłoszone 30 maja 2024 roku.
Konkurs jest przeznaczony dla osób, które mają skończone 18 lat – niezależnie od doświadczenia, liczby wcześniejszych publikacji itp. W jury znalazły się pisarki i pisarz: Patrycja Mnich, Marika Krajniewska, Malika Tomkiel i Maciej Lasota.
Więcej szczegółowych informacji poniżej:
Festiwal Krótkich Form. A co to takiego? To Ogólnopolski Konkurs Prozatorski na Opowiadanie, ale też celebracja słowa i jego wielkiej mocy. To festiwal obcowania ze słowem jako ludzką podstawową przestrzenią, potrzebą wyrażania siebie i słuchania innych. Na festiwalu pokusimy się o połączenie słowa z ruchem, myśl z obrazem. Spróbujemy zobaczyć to, co słyszymy, zapisać to, co widzimy. Ale także spróbujemy usłyszeć samych siebie i społeczność, która zechce wziąć udział w tym projekcie. Dlatego tematem przewodnim opowieści prozatorskich jest “Mam głos”.
Festiwal Krótkich Form jest naturalną konsekwencją wydawanych tytułów w wydawnictwie Papierowy Motyl, a także wznowienie książki Patrycji Mnich “Hej, dziewczyno!”, którą lubimy określać mianem prozy awanturniczej. Niedawno zostały sprzedane prawa do ekranizacji filmowej “Hej, dziewczyno!”, co tylko utwierdziło nas w przekonaniu o tym, że idziemy właściwą drogą. I chcemy na tę drogę zabrać też WAS z waszymi tekstami i zawartymi w nich potrzebami.
Dlatego Festiwal Krótkich Form to nie tylko konkurs, ale dyskusja o sile słowa, emocjach, o całej tej nazwanej i często nie nazwanej przestrzeni, którą budujemy lub próbujemy zbudować. Festiwalowi będzie towarzyszyć szereg wydarzeń społeczno-literackich: wywiady z gośćmi specjalnymi, wykłady, warsztaty. Śledź nasze wydarzenie na stronie www.papierowymotyl.pl i na naszym FB.
Czekamy na waszą prozę (opowiadania dowolnego gatunku) o objętości maksymalnie 6000 znaków ze spacjami. Minimalnej ilości znaków nie określamy. Jeśli zdołasz zawrzeć MOC i SENS słów w jednym zdaniu, zgłoś to jedno zdanie.
W konkursie wyłonimy zwycięskie i wyróżnione teksty, której zostaną wydane we wspólnym tomie w wersji drukowanej, e-booku i audiobooku i zostaną zaprezentowane w szerokiej ogólnopolskiej dystrybucji.
Ważne daty:
- ogłoszenie Konkursu – 11.12.2023
- nadsyłanie prac konkursowych – 03.03.2024
- wyłonienie zwycięzców i ogłoszenie wyników – 30.05.2024
- wydanie książki – sierpień/wrzesień 2024 – data orientacyjna
- wydarzenia towarzyszące – przez cały czas trwania Festiwalu!
Jak się zgłosić krok po kroku:
- napisz tekst/y konkursowy
- zapoznaj się z regulaminem
- wpłać wpisowe w wysokości 60,00 na nasze konto: 30 1140 2004 0000 3302 7671 0994 lub poprzez zakup wpisowego w naszym sklepie TU
- wyślij tekst podpisany swoim imieniem, nazwiskiem, wiekiem, adresem e-mail i numerem tel. w pliku formatu word oraz potwierdzenie wpłaty wpisowego na adres: wydawnictwo@papierowymotyl.pl – w temacie maila wpisując FKF albo Festiwal Krótkich Form
- śledź nasze wydarzenie i bierz udział w dyskusjach, wystąpieniach, rozmowach, a jeśli chcesz poruszyć ważny dla ciebie temat, zgłoś to do nas również mailowo na adres: wydawnictwo@papierowymotyl.pl
Nasi jurorzy:
- Patrycja Mnich – pisarka, scenarzystka
- Marika Krajniewska – pisarka, scenarzystka, wydawczyni
- Malika Tomkiel – pisarka, poetka, dziennikarka, felietonistka
- Maciej Lasota – pisarz, tłumacz wielu programów telewizyjnych, fan rozmów z ludźmi
Konkurs jest skierowany do wszystkich osób piszących, niezależnie od doświadczenia. Warunek jest jeden: uczestnicy muszą mieć ukończone 18 lat.
Projektem towarzyszącym jest Festiwal Krótkich Form dla Młodych – skierowany do uczniów szkół średnich. O szczegółach napiszemy WKRÓTCE.
Regulamin konkursu jest TU.
Partnerem Festiwalu Krótkich Form są wybrane Kluby Czytelnika zlokalizowane w sklepach Intermarshe i Bricomarshe.