Biblioteka Narodowa rozwija aplikację mobilną mPolona

Biblioteka Narodowa rozwija aplikację mobilną mPolona, która oferuje wiele funkcji nowego serwisu internetowego biblioteki cyfrowej Polona. Aplikacja umożliwia przeszukiwanie, przeglądanie i udostępnianie zdigitalizowanych zbiorów wielu instytucji współtworzących Polonę.

Aplikacja pozwala na wygodniejsze przeglądanie obiektów cyfrowych i czasopism na urządzeniach mobilnych. Wśród nowych opcji można wymienić odsłuchiwanie audiobooków, zapisywanie wybranych publikacji do korzystania offline czy przeglądanie treści obiektów w nowym trybie służącym do czytania warstwy tekstowej.

Po zalogowaniu można tworzyć, edytować i udostępniać własne kolekcje i notatki, a także personalizować swoje konto. Zalogowanym użytkownikom aplikacja daje też dostęp do historii przeglądania w Polonie oraz spersonalizowane propozycje obiektów, wybrane na podstawie dotychczasowej aktywności. Osoby korzystające dotąd z Polony w przeglądarkach internetowych będą miały dostęp do zapisanych rezultatów swojej wcześniejszej pracy.

Biblioteka Narodowa zapowiada też, że wkrótce zostanie udostępniona nowa wersja wyszukiwarki, która znacznie poszerzy możliwości eksploracji zasobów Polony.

Aplikację mPolona można ściągnąć na urządzenia z systemami iOS i Android.

Źródło: Biblioteka Narodowa
#wiadomości #Biblioteka Narodowa #technologie #aplikacja #mPolona #biblioteka cyfrowa