Przyznano Nagrodę Literacką Miasta Radomia

Wczoraj odbyła się gala wręczenia Nagrody Literackiej Miasta Radomia. W kategorii „książka literacka” zwyciężyła Olga Górska, autorka powieści „Nie wszyscy pójdziemy do raju”. W kategorii „książka naukowa/popularnonaukowa” laureatem został Piotr Sadzik, autor książki „Regiony pojedynczych herezji”.

Nagroda Literacka Miasta Radomia przyznawana jest co dwa lata książkom związanym z miastem lub regionem radomskim poprzez tematykę lub osobę autora. Nagroda przyznawana jest w dwóch kategoriach – „książka literacka” i „książka naukowa/popularnonaukowa. Laureat w każdej z kategorii otrzymuje gratyfikację finansową o wysokości 10 tys. zł.

W tym roku do nagrody nominowano następujące pozycje:

W kategorii „książka literacka”:

• „Nigdzie” Małgorzata Boryczka (wyd. Nisza)
  • „Nie wszyscy pójdziemy do raju” Olga Górska (wyd. Drzazgi)
  • „Nieuzasadnione poczucie szczęścia” Tomasz Tyczyński (wyd. Nisza)

W kategorii „książka naukowa/popularnonaukowa”:

• „Regiony pojedynczych herezji” Piotr Sadzik (wyd. Austeria)
  • „Powidoki codzienności” Roch Sulima (wyd. Iskry)
  • „Zlikwidowane, przekształcone, rozproszone. Nieistniejące biblioteki Radomia z lat 1839-2015” Marta Wiktoria Trojanowska (wyd. Radomskie Towarzystwo Naukowe)

W tym roku werdyktu dokonało jury w składzie: prof. dr hab. Arkadiusz Bagłajewski (przewodniczący), dr Adam Duszyk, dr hab. prof. nadzw. Ewa Kołodziejczyk, Agnieszka Jelonek, Michał Nogaś.

Gala wręczenia nagród odbyła się w Zespole Szkół Muzycznych im. Oskara Kolberga w Radomiu. Wydarzenie uświetnił koncert zespołu Bastarda Trio. Nagrody laureatom wręczył Radosław Witkowski – Prezydent Miasta Radomia.

Laureatami poprzedniej edycji Nagrody Literackiej Miasta Radomia byli Agnieszka Jelonek i Michał Nogaś.

Źródło: Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu
#wiadomości #książki #nagrody #Miejska Biblioteka Publiczna w Radomiu