Technoniebo - Roman Godlewski

Podziel się:

Technoniebo

Autor: Roman Godlewski

Seria: Rubieże Rzeczywistości

Wydawnictwo: Bibliotekarium

ISBN: 9788396538871

 

 

 

Technoniebo” Romana Godlewskiego to powieść zmuszająca Czytelnika do nieustannego stawiania pytań. Czy iść drogą miałkiego i nijakiego życia, czy też zaryzykować obłąkańczą przygodę, której końca nie sposób się domyśleć?

Czy wybrać paradygmat materialistyczny, ułatwiający nam w miarę sprawne funkcjonowanie w rzeczywistości, czy może pochylić głowę przed mistycznym przekazem z „niejawnej” sfery bytu?

Czy próbować pogodzić akademicką naukę z szeroko rozumianą parapsychologią, czy raczej uznać (dla swojego bezpieczeństwa) wszelkie historie „z pogranicza” za pseudointelektualny bełkot? 

Autor w  najmniejszym stopniu nie pomaga nam w  rozwikłaniu jakiegokolwiek dylematu, co więcej – wszystko komplikuje i stawia nowe, niemniej istotne pytania. Godlewski jest filozofem, a  – jak powszechnie wiadomo – przedstawiciele tej profesji nie szukają odpowiedzi, a jedynie budują konstrukcje myślowe naszpikowane do cna wątpliwościami. 

Jedno jest pewne – w  trakcie czytania „Technonieba” Czytelnik stworzy swoją prywatną listę spraw trudnych do ogarnięcia, a  bardziej bezczelny odbiorca tekstu może nawet zdobyć się na jakieś karkołomne rozwiązanie. Nic bardziej autora nie ucieszy, bo stanie się to jego niekwestionowanym sukcesem, sukcesem pozwalającym na uzyskanie stałej przepustki do świata literatury.

Tadeusz „Kamyk” Krajewski

Opiekun Biblioteki Literatury Fantastycznej ANNOPOLIS

im. Jerzego Grundkowskiego

***

Czy istnieje „życie po śmierci”? A co, jeśli miałoby się okazać, że wygląda ono – i funkcjonuje – całkiem inaczej, niż powszechnie się to zakłada? 

Na skutek zbiegu okoliczności i pojawienia się pewnego pacjenta zachodzi możliwość zbadania tego wiekopomnego zagadnienia. Czy spontanicznie zawiązana grupa eksperymentatorów, w skład której wchodzi lekarz anestezjolog, neurochirurg, dyrektor biblioteki, i właściciel pewnej firmy produkcyjnej, zdoła odpowiedzieć na związane z tym problemem pytania? Tym bardziej, że jeden z jej członków ma umierającą córkę, której dni najprawdopodobniej są policzone... 

Badania prowadzone na myszach, które udaje się „podejrzeć” w zaświatach, już po ich uśmierceniu, oferują w tym względzie pewne nadzieje, ale zanim wyniki eksperymentu zostaną oficjalnie ogłoszone światu, należy zachować dyskrecję, bo nie jest wykluczone, że tropem badaczy podąża KGB lub CIA...

Roman Godlewski, doktor filozofii, zawodowo zajmujący się filozofią umysłu, napisał thriller metafizyczny, w którym dyskutuje się o „życiu po życiu” i tropi zagadki bytu. Dynamiczna fabuła, rozterki etyczne naukowców, błędy, jakie popełniają i zwykle ludzkie przywary, składają się na opowieść, przy której trudno się nudzić…

Wojciech Chudziński

Z-ca red. naczelnego miesięcznika „Nieznany Świat”


Książka do kupienia w naszym sklepiehttps://ksiazki.bibliotekarium.pl/produkt/technoniebo/
Inne do kupienia na: https://ksiazki.bibliotekarium.pl/

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Bibliotekarium
#nasze książki #Roman Godlewski #Technoniebo

Więcej tematów: