Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa – krótka lista

Podziel się:

Jury Konkursu o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa wytypowało już szóstkę autorek i autorów, którzy zawalczą o główną nagrodę i dwa równorzędne wyróżnienia. 

Laureatki/Laureatów tegorocznej edycji poznamy na gali Konkursu w piątek 26 maja o godz. 18 na Scenie Plenerowej podczas Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie (PKiN oraz pl. Defilad). A ich spotkanie z publicznością odbędzie się w sobotę o godz. 15.00 w Sali Kisielewskiego. 

Na krótkiej liście znaleźli się (kolejność alfabetyczna): 
- Marta Guzowska „Zła miłość”, Wielka Litera 
- Anna Kańtoch „Jesień zapomnianych”, Marginesy 
- Marta Kozłowska „Berdyczów”, Wydawnictwo Ha!art 
- Robert  Małecki „Wiatrołomy”, Wydawnictwo Literackie 
- Piotr Rogoża „Konwersja”, Marginesy 
- Maciej Siembieda „Katharsis”, Agora   

Konkurs o Grand Prix Festiwalu Kryminalna Warszawa towarzyszy Festiwalowi, w ramach którego na Międzynarodowych Targów Książki w Warszawie (25-28 maja 2023 r.) odbędą się spotkania z autorkami i autorami tego gatunku z Polski i zagranicy. Wśród tegorocznych gości Festiwalu będą m.in.: Yrsa Sigurdardóttir, Wojciech Chmielarz, Maciej Siembieda, Anna Kańtoch, Joanna Opiat-Bojarska, Małgorzata Oliwia Sobczak, Grzegorz Dziedzic, Małgorzata Starosta, Jacek Galiński, Beata i Eugeniusz Dębscy, Magda Stachula, Jakub Bączykowski i Karolina Głogowska. 

W konkursie oceniane są polskie powieści kryminalne wydane od 9 kwietnia 2022 r. do 31 stycznia roku 2023. Jego celem jest wyłonienie i nagrodzenie powieści kryminalnych najlepszych pod względem literackim. 

Organizatorem Konkursu jest Fundacja Historia i Kultura.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: rynek-ksiazki.pl
#wiadomości #targi #festiwal literatury #kryminał #Warszawa

Więcej tematów: