Dzień Bibliotekarza

Podziel się:

Dziś obchodzimy Dzień Bibliotekarza i Bibliotek. Z tej okazji składamy wszystkim bibliotekarkom i bibliotekarzom najserdeczniejsze życzenia zdrowia, słonecznych dni, nieustającej pogody ducha, sukcesów oraz by praca wśród książek przynosiła moc satysfakcji i radości! 

Dziękujemy za Waszą pracę na rzecz upowszechniania książek i czytelnictwa 

Redakcja serwisu rynek-ksiazki.pl, “Biblioteki Analiz”, “Magazynu Literackiego KSIĄŻKI” i “Kwartalnika Literackiego Wyspa” 

Ogólnopolski Dzień Bibliotekarza i Bibliotek obchodzony jest 8 maja od 1985 roku. Święto, zainicjowane przez Stowarzyszenie Bibliotekarzy Polskich, od wielu lat rozpoczyna Tydzień Bibliotek (8-15 maja), okres, w którym książnice wszystkich typów otwierają się jeszcze bardziej na swoich użytkowników poprzez organizację okolicznościowych wydarzeń: spotkań, konferencji czy warsztatów. W tym roku hasło przewodnie Tygodnia Bibliotek brzmi:  Moja, Twoja, Nasza – BIBLIOTEKA! 

Autorką hasła jest Jolanta Poważyńska z Koła SBP w Wałbrzychu. 

Uzasadnienie hasła: 

Biblioteka jest miejscem do którego chętnie zaglądamy, czy to przychodząc osobiście, czy tylko przeglądając stronę internetową lub facebooka. Biblioteka jest jak przyjaciel, z którym dobrze spędza się czas. Jest otwarta na wszystkich. Zawsze można znaleźć w Niej coś ciekawego dla siebie. Może to być naukowa odpowiedź na jakieś zawiłe pytanie z dowolnej dziedziny lub odwrotnie – wciągnięcie w fantazyjny i nieoczywisty świat zawarty w książce lub w grze. Oferta Biblioteki jest tak różnorodna i dostosowana do potrzeb użytkowników, że każdy znajdzie coś w niej interesującego. To dlatego Bibliotekę można nazwać Moją, Twoją, Naszą i się z nią utożsamiać.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: rynek-ksiazki.pl
#wiadomości #książki #biblioteka #bibliotekarz

Więcej tematów: