Anna Nasiłowska wyróżniona Nagrodą im. Marii Konopnickiej

Prof. Anna Nasiłowska otrzymała Nagrodę Pracy Organicznej im. Marii Konopnickiej za zasługi dla kultury polskiej. Laur przyznawany przez Związek Literatów Polskich Oddział Bydgosko-Toruński wręczono 19 czerwca w Domu Kultury Orion w Bydgoszczy.

Anna Nasiłowska jest pisarką, poetką, krytyczką literacką i historyczką literatury współczesnej. Pracuje w Instytucie Badań Literackich PAN, jest prezeską Stowarzyszenia Pisarzy Polskich. W dorobku ma ponad dwadzieścia książek, między innymi biografie, których bohaterami byli Simon de Beauvoir i Jean-Paul Sartre, Maria Pawlikowska-Jasnorzewska, Ryōchū i Yoshido Umeda (dwóch japońskich „agentów wolności zasłużonych dla Polski) oraz syntezę „Historia literatury polskiej”, która na początku tego roku ukazała się także po angielsku w przekładzie Anny Zaranko.

Nagroda Pracy Organicznej im. Marii Konopnickiej utworzona została w stulecie śmierci Poetki w 2010 w Warszawie. Nagroda promuje dokonania kulturowe wybitnych kobiet, działanie na wielu frontach aktywności życiowej i niezwykłą innowacyjność.

#wiadomości #nagrody #Anna Nasiłowska