Festiwal Literatury Azjatyckiej w listopadzie

W dniach 14-17 listopada w Muzeum Azji i Pacyfiku im. Andrzeja Wawrzyniaka w Warszawie odbędzie się druga edycja Festiwalu Literatury Azjatyckiej odbędzie się.

Festiwal rozpocznie się 14 listopada wydarzeniem scenicznym opartym na performatywnym czytaniu opowiadania japońskiego noblisty z dziedziny literatury Yasunariego Kawabaty pt. “Śpiące piękności”. 15 listopada w siedzibie Muzeum odbędą się warsztaty specjalistyczne dla początkujących tłumaczy, natomiast 16-17 listopada organizatorzy zapraszają na część targową, prelekcje i spotkania, a także dodatkowe atrakcje związane z literaturą azjatycką. Festiwal urozmaicą atrakcje dla rodzin z dziećmi, a także warsztaty dla dorosłych.

Obecnie trwa przyjmowane zgłoszeń do udziału w imprezie. Wydawcy i księgarze mogą przesyłać zgłoszenia do 16 września (szczegóły na stronie https://www.muzeumazji.pl/wydarzenia/2-edycja-festiwalu-literatury-azjatyckiej-16-17-listopada-2024/?fbclid=IwZXh0bgNhZW0CMTAAAR3S6tQtW2xTlLU9oVVIsMv8vdZi6CmHhb40LD3vebhhCqRJMPT6liwN6e4_aem_AaSqKk5obxsxJ7U3MUiIBFvze8-dKgO8L2A_DzQA2GS6lBJu_fYPFItN51R4-GnHGUYe0zLDzCgq1oNDIAUEnOgA).

Festiwal ma na celu promocję literatury pięknej autorstwa pisarzy pochodzenia azjatyckiego, a także literatury faktu, książek dla dzieci i młodzieży, komiksów czy fantastyki, oraz publikacji naukowych i popularyzatorskich związanych z tematyką azjatycką.

Źródło: Muzeum Azji i Pacyfiku
#wiadomości #festiwal literatury #spotkanie autorskie