Konkurs „Czytamy rodzinne historie” – zgłoszenia do końca tygodnia

Podziel się:

Już tylko do końca tygodnia czekamy na prace konkursowe w ramach programu „Czytamy rodzinne historie”. Inicjatywa powstała z myślą o rozwoju umiejętności czytelniczych i pasji do literatury wśród uczennic i uczniów klas pierwszych szkół podstawowych.

W konkursie mogą wziąć udział grupy, które – wraz z koordynatorką lub koordynatorem – zgłosiły się do programu i zrealizowały w szkole przynajmniej cztery scenariusze zajęć wokół książki „Wnuczka antykwariusza” autorstwa znakomitego duetu Justyny Bednarek i Emilii Dziubak.

Spośród zgłoszeń zostanie wybranych 10 najciekawszych i najlepiej udokumentowanych pomysłów. Wyróżnione prace nagrodzimy zestawami książkowymi. Dzieci ze zwycięskich grup, biorące aktywny udział w programie, otrzymają natomiast gadżety literackie. Zachęcamy do udziału w konkursie!

Wszystkie informacje o konkursie znajdują się na stronie https://czytamy-rodzinne-historie.pl/

***

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania od pierwszych miesięcy życia dziecka. Od 2017 roku przekazaliśmy dzieciom i ich rodzicom już ponad 4 miliony książek. Projekt obejmuje trzy etapy – dzieci do trzeciego roku życia, przedszkolaki (w wieku 4–6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7–9 lat). Specjalnie przygotowane Wyprawki Czytelnicze trafiają do szpitali położniczych, bibliotek publicznych z oddziałami dziecięcymi oraz szkół podstawowych w całej Polsce.

Więcej o Wyprawce Czytelniczej dla pierwszoklasistów i książce Wnuczka antykwariusza autorstwa Justyny Bednarek i Emilii Dziubak przeczytacie na naszej stronie.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest finansowana z budżetu państwa, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: ksiazka.net.pl
#wiadomości #konkurs #nagrody

Więcej tematów: