„Transatlantyk. Opowieści z Ameryki” - spotkanie z dziennikarzem i pisarzem Tomaszem Grzywaczewskim

Podziel się:

Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi zaprasza na spotkanie z Tomaszem Grzywaczewskim - dziennikarzem, pisarzem i dokumentalistą ph. „Transatlantyk. Opowieści z Ameryki”.

Spotkanie o tematyce podróżniczej i społeczno-politycznej.

7 czerwca 2024 r. (piątek), godz. 17.00, sala konferencyjna Biblioteki (wejście A, II p.).

Wstęp wolny!

 

Dotknąć i zrozumieć świat

Tomasz Grzywaczewski – reporter, korespondent wojenny i dokumentalista specjalizujących się w Europie Środkowej i Wschodniej. Jako dziennikarz telewizyjny regularnie relacjonuje wojnę na Ukrainie. Autor książek: „Wymazana granica. Śladami II Rzeczpospolitej”, „Granice marzeń. O państwach nieuznawanych”, „Życie i śmierć na Drodze Umarłych” i „Przez dziki Wschód”. Twórca i współtwórca filmów dokumentalnych: „Wymazać naród”, „Ukraina. Raport z miejsca zbrodni”, „Białoruś. Przebudzenie”, „Urodzony pod szczęśliwym minerałem”, „Litwa. W cieniu wieży”, „Cienie imperium”. Prowadzący i scenarzysta programu telewizyjnego „Tomek na granicach Rzeczypospolitej”.

Współpracuje m.in. z amerykańskimi Foreign Policy i CBS News. Pomysłodawca przedsięwzięć reportersko-podróżniczych, w tym m.in. Long Walk Plus Expedition – wyprawy z Syberii do Indii śladami polskich uciekinierów z Gułagu i Dead Road 1953-2013 – wyprawy na Transpolarną Magistralę Kolejową, zw. Drogą Umarłych. Członek The Explorers Club oraz stypendysta programu Russian Security Studies na Daniel Morgan Graduate School of National Security w Waszyngtonie.

Dwukrotnie wyróżniony Nagrodą Magellana dla autora najlepszej książki reportażowej, laureat Kryształowej Karty Polskiego Reportażu w kategorii nagroda publiczności, nagrody Srebrny BohaterON i Złoty BohaterON Publiczności w kategorii dziennikarz, Nagrody Identitas 2022 oraz Nagrody Stowarzyszenia Dziennikarzy Polskich im. Kazimierza Dziewanowskiego, za publikacje o problemach i wydarzeniach na świecie.

www.tomaszgrzywaczewski.pl

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi
#wiadomości #spotkanie autorskie #Wojewódzka Biblioteka Publiczna im. Marszałka Józefa Piłsudskiego w Łodzi #Tomasz Grzywaczewski

Więcej tematów: