„Czytamy rodzinne historie” – zgłoszenia do 15 maja

Podziel się:

Do 15 maja trwa przyjmowanie zgłoszeń do programu „CZYTAMY rodzinne historie” oraz konkursu z atrakcyjnymi nagrodami. Udział mogą wziąć uczniowie klas pierwszych razem z nauczycielami edukacji wczesnoszkolnej. Na uczestników czekają czytelnicze wyzwania wokół książki Justyny Bednarek i Emilii Dziubak Wnuczka antykwariusza – Wyprawki Czytelniczej, którą pierwszoklasiści w całej Polsce otrzymali w tym roku szkolnym w ramach kampanii „Mała książka – wielki człowiek”.

Zachęcając dzieci do aktywnego kontaktu z literaturą, dajemy im szansę przeżycia niezapomnianych przygód, rozwijania wyobraźni i zdobywania wiedzy. Aby tak mogło się stać, dzieci potrzebują jednak dorosłych przewodników – rodziców, nauczycieli, bibliotekarzy – którzy zarażają pasją do czytania, ale też wspierają i motywują podczas czytelniczych wyzwań.

Uczestnictwo w programie „CZYTAMY rodzinne historie” zapewni uczniom wartościową zabawę, która będzie zarówno przyjemna, jak i kształcąca – da im możliwość lepszego zrozumienia historii swojej rodziny i tego, kim są, a także odkrycia przyjemności płynącej z czytania i pracy zespołowej.

Do udziału w projekcie zachęcamy wszystkich nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej pracujących z pierwszoklasistami, którzy chcą pokazywać swoim uczniom mądre i piękne książki, a zarazem szukają inspiracji do kreatywnego wykorzystania czytanych opowieści w ramach szkolnych zajęć.

Jak działa program?

  1. Nauczyciel prowadzący pierwszą klasę zgłasza się do projektu za pomocą formularza dostępnego na stronie projektu (https://czytamy-rodzinne-historie.pl/dolacz/). Na zgłoszenia czekamy do 15 maja 2024 r.
  2. Po rejestracji nauczyciel otrzymuje drogą mailową pakiet materiałów, w tym: wyzwania (scenariusze zajęć) do zrealizowania z uczniami, motywatory, dyplomy oraz plakietkę informującą o udziale szkoły w programie.
  3. Jeśli nauczyciel zrealizuje przynajmniej 4 z 9 wyzwań i udokumentuje to zdjęciami, może wziąć z klasą udział w konkursie (https://czytamy-rodzinne-historie.pl/o-konkursie-i-nagrodach/) i starać się o książkowe nagrody dla swoich uczniów.

Szczegółowe informacje o programie, jego regulamin oraz formularz do zapisów znajdują się na stronie „CZYTAMY rodzinne historie”(https://czytamy-rodzinne-historie.pl/).

Więcej inspiracji do tego, jak pracować z książką Wnuczka antykwariusza oraz jak rozpalać w uczniach miłość do czytania, czeka na Was w towarzyszącym programowi cyklu webinarów z dr Małgorzatą Swędrowską „Pierwszak jako odkrywca książek”(https://www.facebook.com/events/787901293200937/787901296534270/). Spotykamy się co wtorek o godz. 18:00 na profilu kampanii „Mała książka – wielki człowiek” na Facebooku.

***

Kampania społeczna „Mała książka – wielki człowiek” przypomina o korzyściach wynikających ze wspólnego, rodzinnego czytania od pierwszych miesięcy życia dziecka. Od 2017 roku przekazaliśmy dzieciom i ich rodzicom już ponad 4 miliony książek. Projekt obejmuje trzy etapy – dzieci do trzeciego roku życia, przedszkolaki (w wieku 4–6 lat) oraz pierwszoklasistów (w wieku 7–9 lat). Specjalnie przygotowane Wyprawki Czytelnicze trafiają do szpitali położniczych, bibliotek publicznych z oddziałami dziecięcymi oraz szkół podstawowych w całej Polsce.

Więcej o Wyprawce Czytelniczej dla pierwszoklasistów i książce Wnuczka antykwariusza autorstwa Justyny Bednarek i Emilii Dziubak przeczytacie na naszej stronie: https://wielki-czlowiek.pl/o-projekcie/pierwszoklasisci/.

Kampania „Mała książka – wielki człowiek” jest finansowana z budżetu państwa, ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: Ministerstwo Kultury i Dziedzictwa Narodowego
#wiadomości #konkurs #czytanie książek

Więcej tematów: