Antologia Rubieże Fantazji Pierwszy Festiwal Sztuk

Autor: Praca zbiorowa

Seria: Rubieże Rzeczywistości

Wydawnictwo: Bibliotekarium

Oddajemy do Twoich rąk Antologię, będącą plonem I Festiwalu Sztuk pod nazwą „RUBIEŻE FANTAZJI”. Konkurs zorganizowało Kujawsko-Pomorskie Centrum Edukacji Prawno-Obywatelskiej „PUBLIKORUM” pod patronatem medialnym Bibliotekarium i Bookradio. Wydarzenie objął patronatem honorowym Marszałek Województwa Kujawsko-Pomorskiego.

Konkurs był skierowany do młodych artystów, entuzjastów fantastyki. Poprosiliśmy uczestników o nadesłanie utworu literackiego lub pracy plastycznej, które byłyby odpowiedzią na jeden z sześciu tematów, które w założeniu miały „otwierać” wyobraźnię młodych twórców:

− Poszukiwacz snów,

− Nowy wspaniały człowiek,

− Zegarmistrz świata,

− Kurier przyszłości,

− Archipelagi nieba,

− Diabelska biblioteka.

Na konkurs wpłynęło ponad pięćdziesiąt dzieł plastycznych oraz literackich, komisja konkursowa wybrała najlepsze spośród nich, które prezentujemy w tej książce-albumie.

Każdy dział niniejszej publikacji otwierają opowiadania mistrzów – pisarzy profesjonalistów, których poprosiliśmy o napisanie swego rodzaju literackich wprowadzeń w klimat oraz problematykę poszczególnych tematów. W tomie prezentujemy również prace literackie nagrodzone w konkursie.

Całość ilustrujemy dziełami plastycznymi, wyłonionymi przez profesjonalne jury oraz w głosowaniu internautów.

Zdaniem członków jury literackiego oraz plastycznego nadesłane prace są dowodem tego, że stąpanie po rubieżach fantazji nie jest obce młodemu pokoleniu i dobrze rokuje zarówno przyszłej twórczości, jak i refleksji nad losami świata.

Album ilustrowany jest również „pracami” sztucznej inteligencji, co ma stanowić dodatkowy „smaczek”. Podczas tworzenia niniejszego albumu AI wkroczyła bowiem przebojowo w historię naszego świata… i zdaje się jest to już proces nieodwracalny.

Mamy nadzieję, że prezentowana antologia spodoba się Państwu i będzie przyczynkiem do kolejnych konkursów „Rubieże fantazji”.

W imieniu jury literackiego i plastycznego

Waldemar Mulhstein

Książka do kupienia w naszym sklepie: https://ksiazki.bibliotekarium.pl/produkt/antologia-rubieze-fantazji-pierwszy-festiwal-sztuk/
Inne do kupienia na: https://ksiazki.bibliotekarium.pl/