100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy „Tak działa mózg." dr Asi Podgórskiej

Podziel się:

Od październikowej premiery debiutanckiej książki dr Joanny Podgórskiej (wkrótce Wojsiat) nie minęło jeszcze pół roku, a już w marcu tytuł przekroczył próg 100 tysięcy sprzedanych egzemplarzy, jak wynika z danych Wydawnictwa W.A.B.

Książka ukazała się nakładem Wydawnictwa W.A.B. 11 października 2023 roku i już w przedsprzedaży osiągnęła rewelacyjne wyniki, zdobywając popularność zarówno wśród odbiorców i słuchaczy autorki, naukowczyń i naukowców oraz fanów zdrowego stylu życia.
Według danych sprzedażowych Wydawnictwa W.A.B. w marcu tego roku stutysięczny egzemplarz znalazł się na półce jednego z czytelników.

Tak działa mózg. Jak dbać mądrze o jego funkcjonowanie” to debiutancka książka dr Asi Podgórskiej, naukowczyni, autorki profilu na Instagramie @drjoanpodgorska oraz podkastu „Podgórska ogólnie”. To napisane przystępnym językiem kompendium wiedzy o mechanizmach działania mózgu – najbardziej złożonego i tajemniczego organu w ciele człowieka. Asia Podgórska tłumaczy, jakie działania mają na niego pozytywny wpływ i jakich zachowań należy się wystrzegać, aby zapewnić mu prawidłowe funkcjonowanie.

Książka dostępna jest również w formacie e-book oraz audio w aplikacji Empik Go.

"Chciałabym tak bardzo podziękować wszystkim, którzy zainteresowali się moją książką, którzy zechcieli wejść nieco głębiej w tematykę neuronauki, osadzonej może nieco bliżej życia (na czym bardzo mi zależało w trakcie jej pisania). Jestem przeszczęśliwa i wzruszona, ponieważ naprawdę nie spodziewałam się takiego obrotu zdarzeń
i momentu, w którym moje rozmyślania pojawią się w rękach 100 tysięcy osób. Pisanie "Tak działa mózg" było dla mnie realizacją ogromnego marzenia i niejako urzeczywistnieniem wielkiej pasji, zajawki, którą żyję. Dziękuję wszystkim Czytelniczkom i Czytelnikom, dziękuję wszystkim zainteresowanym nauką, poszerzaniem świadomości i popularyzacją wiedzy – komentuje sukces książki" Asia Podgórska (Wojsiat).

– Bez wątpienia takie doświadczenia, jak praca nad książką poświęconą mózgowi i neuronauce, zdarzają się stosunkowo rzadko. Temat może początkowo onieśmielać i budzić – szczególnie w humanistycznych umysłach! – popłoch, ale trudno nie ulec jego zagadkowemu pięknu. Szczególnie kiedy autorką książki jest uwielbiana przez rzesze czytelników i słuchaczy dr Joanna Podgórska, absolutna ekspertka i edukatorka w zakresie neurochemii i neurobiologii. Kilka miesięcy, które spędziłyśmy z Asią na szlifowaniu ostatecznego kształtu jej debiutanckiej książki, to wspaniała przygoda – bezsprzecznie wzmacniająca także i moją neuroplastyczność. Bardzo się cieszę, że funkcjonowanie mózgu – tej nieco ponadkilogramowej galaretki, która steruje naszymi nastrojami, pragnieniami i zdolnościami intelektualnymi – okazało się tak fascynujące już dla 100 tys. Polaków – dodaje Maria Tengowska, wydawczyni tytułu.

Książka dr Asi Podgórskiej znalazła swoje miejsce na półkach tak wielu polskich domów, bowiem jej autorka w świetny, przejrzysty i przystępny sposób opisała to, co przecież najważniejsze – ten organ, który stanowi o sednie naszego istnienia. Dzięki „Tak działa mózg” wiemy, jak o niego dbać, jak go karmić i czego nie warto robić, by dłużej cieszyć się świetnym zdrowiem naszego centrum zarządzania. Po pandemii COVID okazało się to szczególnie ważne. Bardzo się cieszę, że udało nam się dotrzeć z tą treścią do tak wielu osób – mówi o sukcesie książki Anna Dziewit-Meller, redaktorka naczelna i dyrektorka wydawnicza W.A.B.

Kilka słów o autorce:

Dr Asia Podgórska – doktorka nauk biologicznych w dyscyplinie biochemii (ze specjalnością neurochemia) Instytutu Biologii Doświadczalnej PAN. Konsultantka naukowa, autorka publikacji naukowych i popularnonaukowych, artykułów o tematyce dietetycznej oraz materiałów edukacyjnych. Wykładowczyni Uniwersytetu SWPS. Członkini Rady Naukowej Polskiego Towarzystwa Psychodelicznego. Gospodyni podkastu „Podgórska ogólnie” w newonce.radio, w którym popularyzuje naukę, oraz instagramowego profilu @drjoanpodgorska, gdzie dzieli się doniesieniami naukowymi i porusza kwestie związane z neuronauką.

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: ksiazka.net.pl
#wiadomości #zapowiedzi książkowe #Dr Asia Podgórska #Wydawnictwo W.A.B. #Tak działa mózg

Więcej tematów: