Od jutra w księgarniach: Helen Fisher "Anatomia miłości - nowe spojrzenie"

Podziel się:

Poznański Dom Wydawniczy REBIS informuje, już jutro trafi do księgarń kolejne wydanie światowego bestsellera Helen Fisher "Anatomia miłości – nowe spojrzenie!"

Nota o książce:

Książka Helen Fisher to dzieło na wskroś nowoczesne i  wybitne, które pozwala prześledzić historię życia rodzinnego człowieka od początku istnienia gatunku po czasy współczesne. Znajdziemy tu omówienie „spojrzenia kopulacyjnego” i innych wrodzonych sztuczek w zakresie uwodzenia; dane dotyczące powodów, dla których zakochujemy się w tej a nie innej osobie;  informacje na temat cudzołóstwa, uzależnienia od miłości, doboru płciowego i wyboru partnera;  hipotezy dotyczące zarówno wpływu chemii mózgu na osobowość i podejście do miłości romantycznej, jak współczesnych wzorów randkowania; historię wzlotu – i upadku – podwójnych standardów seksualnych; i wiele innych zagadnień skrupulatnie przestudiowanych przez autorkę. Relacjom z badań naukowych towarzyszą opowieści o prawdziwych kobietach, mężczyznach i władzy. 

Fisher nazwana została ostatnią optymistką w Ameryce – i optymistyczne jest przesłanie tej książki: mimo że świat wciąż się zmienia, człowiek nieustannie dąży  do miłości.

Kilka słów o autorze:

Helen Fisher jest profesorem antropologii,  pracownikiem  naukowym Indiana University (Instytut Kinseya) oraz  Rutgers University (Wydział Antropologii). Często występuje z wykładami otwartymi nie tylko w swoim kraju, ale i za granicą, oraz w charakterze mówcy. Od wielu lat prowadzi badania naukowe nad miłością, pożądaniem, przywiązaniem i innymi zachowaniami związanymi z tworzeniem związków. REBIS spośród jej książek też opublikował Dlaczego on? Dlaczego ona?

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: ksiazka.net.pl
#wiadomości #nowości wydawnicze #Dom Wydawniczy REBIS #Helen Fisher #Anatomia miłości – nowe spojrzenie!

Więcej tematów: