Uratujmy przed zamknięciem najstarszą kameralną księgarnię na śląsku Studnia Trzech Cesarzy

Podziel się:

Księgarnia na Krakowskiej 10 w Mysłowicach liczy sobie ok.100 lat. Pani Bożenna pracuje tutaj już 40. Przez te lata stworzyła miejsce, gdzie każdy czuje się wyjątkowo, ludzie nie tylko przychodzą tutaj by kupić książkę, ale i by porozmawiać, poradzić się, szukają zrozumienia, wskazówki....większość z nas, ludzi którzy w Studni bywają otrzymuje od Pani Bożenny dobrą książkę i Wielkie Serce.

Z krajobrazu Śródmieścia Mysłowic znikają niestety kolejne miejsca obecne w życiu i pamięci Mieszkańców „od zawsze”. Zniknie też księgarnia, jeśli nie spłaci zaległości wobec MZGK.

Wpłacając 5, 10 złotych pomożemy przetrwać ten trudny czas, kto wie, może uda nam się w ten sposób zapewnić nieśmiertelność, bowiem jak twierdzi poeta Józef Czechowicz, kto czyta - żyje wielokrotnie. Kto zaś z książkami obcować nie chce – na jeden żywot jest skazany. Takiej szansy nie da nam otwarcie oddziałów banków, salonów sprzedaży telefonów komórkowych aptek, czy kolejnej żabki.Trend, którego ofiarą może za chwilę paść „Studnia”, martwi nie tylko nas, Czytelników, ale i urbanistów, socjologów, badaczy kultury. Prof. Ewa Rewers, kierująca Zakładem Kultury Miasta w Instytucie Kulturoznawstwa Uniwersytetu im. Adama Mickiewicza w Poznaniu, przestrzega w książce „Post-polis" -" Doświadczenie, które oferuje nam kultura komputera, to (...) doświadczenie autystyczne"

Kochani, jeśli teraz wrzucicie monetę do Studni, sprawi to, że będziecie mogli tu wrócić...kupić wartościową bajkę dla dziecka i siebie, porozmawiać, poczuć magia miejsca. Studnia jest potrzebna, właśnie w takim wydaniu – mała, kameralna księgarnia dla każdego.

Zrzutka - https://zrzutka.pl/a76rmd?utm_medium=social&utm_source=messenger&utm_campaign=sharing_button&fbclid=IwAR341PUvRSlnhpy8lJU1fNR8TQr6npzsMO6HSe-J5-kiWiYLPxWe6lkA2t

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: ksiazka.net.pl
#wiadomości #książki #księgarnie

Więcej tematów: