Jutro rozpoczyna się Rabka Festival 2023

Tegoroczny Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival potrwa od środy 12 lipca do soboty 15 lipca. Partnerem imprezy jest Instytut Książki.

Rabka Festival od lat pozostaje jednym z najważniejszych wydarzeń na mapie polskich festiwali literackich. Spośród innych wydarzeń wyróżnia go m.in. to, że w całości poświęcony jest literaturze dziecięcej i skierowany jest głównie do najmłodszych czytelników. To nie przypadek, że impreza odbywa się właśnie w Rabce-Zdroju, a zatem w uzdrowisku przeznaczonym specjalnie dla dzieci.

Gośćmi festiwalu za każdym razem są wybitni twórcy polscy i zagraniczni, dla których jest to nie tylko czas spotkań z czytelnikami, ale także możliwość wzajemnych rozmów i inspiracji, z których często rodzą się nowe projekty artystyczne. W tym roku festiwal w Rabce odwiedzą m.in.: Justyna Bednarek, Boguś Janiszewski, Paweł Beręsewicz, Marcin Szczygielski, Katarzyna Ryrych czy Joanna Olech.

Jako partner festiwalu, Instytut Książki organizuje w Rabce wystawę oraz warsztaty dla dzieci. Otwarcie przygotowanej przez nas wystawy „Mała książka – wielka sztuka” odbędzie się 12 lipca o godzinie 9:30, rozpoczynając tym samym imprezę. Wystawa będzie wyjątkowa, ponieważ po raz pierwszy zaprezentujemy na niej ilustracje Emilii Dziubak do książki Justyny Bednarek „Wnuczka antykwariusza”, która we wrześniu zostanie przekazana pierwszoklasistom w ramach programu „Mała książka – wielki człowiek”. Książka Justyny Bednarek od tego roku zastąpi w wyprawce dla pierwszoklasistów „Pierwsze Abecadło” z ilustracjami Iwony Chmielewskiej.

Po otwarciu wystawy odbędą się także organizowane przez Instytut Książki warsztaty „Tajemnice starej walizki”, skupiające się wokół książki „Wnuczka antykwariusza”. Poprowadzi je sama Justyna Bednarek w towarzystwie Krystiana Truchalskiego. Warsztaty odbędą się w dwóch grupach wiekowych: dla dzieci powyżej 9 lat o godzinie 9:45, zaś dla dzieci powyżej 7 lat – o godzinie 11:00.

Integralną częścią festiwalu w Rabce jest także konferencja dla dorosłych, która odbędzie się w piątek 14 lipca w godzinach 9:00-14:00. Dla tych, którzy nie będą obecni w Rabce, przygotowujemy transmisję wszystkich wystąpień w sieci – konferencję będzie można oglądać na żywo na profilach facebookowych Rabka Festival i Mała książka – wielki człowiek, a także na profilu Instytutu Książki na YouTubie.

Z pełnym programem festiwalu można zapoznać się na stronie https://www.rabkafestival.pl/program/

Międzynarodowy Festiwal Literatury Dziecięcej Rabka Festival został dofinansowany ze środków Ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego pochodzących z Funduszu Promocji Kultury – państwowego funduszu celowego.

Źródło: www.rabkafestival.pl
#wiadomości #targi #festiwal literatury #książki dla dzieci #książki dla młodzieży