"Ciemność", Stanisław Karolewski - pierwsza książka zilustrowana przez AI

Podziel się:

Szanowni Państwo, z radością informujemy o pierwszej w Polsce książce, której wydaniu towarzyszy galeria ilustracji stworzona przez AI - na podstawie tekstu książki. Galeria liczy ponad siedemset prac i jest wykonana w różnych stylach artystycznych, ilustrując sceny z książki. Na polskim (światowym?) rynku to nowość, która jednak pokazuje w którą stronę najprawdopodobniej podąży cały rynek wydawniczy. Zapraszamy do zapoznania się z informacjami o książce i galerii, a także do oglądania tych niesamowitych prac: https://www.facebook.com/media/set?set=a.120276897703586&type=3

O Galerii opowiada autor, Stanisław Karolewski: To niesamowite uczucie, jak gdyby oglądać kadry z ekranizacji powieści - jeszcze przed jej ukazaniem się na rynku. W dodatku ekranizacji dokonanej przez dawno zmarłych reżyserów lub gdyby patrzeć na ilustracje, które wykonał specjalnie dla mnie, specjalnie do tej książki - ulubiony artysta. Moje zanurzenie się w tym świecie budziło zdziwienie otoczenia, bowiem do tej pory byłem zdecydowanie analogowy - Ciemność napisałem głównie piórem na papierze, ale te wizje: moje wizje przekształcone przez wizje AI sprawiły, że przez kilkadziesiąt kolejnych wieczorów wchodziłem do świata cyfrowego. Tu nasuwa się ważny komentarz: ilustracje, tak samo jak w dobrej - tradycyjnej ilustracji niekoniecznie są prostym ukazaniem tekstu książki. Zarówno na poziomie faktów, zgodności z literą - raczej tekst jest wyjściem do wizji właśnie, do oddania nastroju scen. Często też pojawiają się niedoskonałości - trzecia noga, nienaturalnie wygięte ciała, ale postanowiłem pozostawić je w galerii - niech zostaną jako świadectwo tych pionierskich czasów. Oglądane w przyszłości, gdy do takich błędów nie będzie już dochodzić będą stanowić już nie tylko ilustracje do pewnie zapomnianej książki, ale też powiedzą nam coś o duchu naszej epoki - co znowu nawiązuje do treści książki, ale to już zupełnie inna historia.

Galeria obrazów wygenerowanych przez sztuczną inteligencję, na podstawie tekstu książki powstaje na profilu książki, na portalu facebook i liczy już ponad siedemset obrazów:

      

 

https://www.facebook.com/media/set?set=a.120276897703586&type=3

 

Cały profil: https://www.facebook.com/profile.php?id=100091638292732

"Ciemność, Stanisław Karolewski - pierwsza książka zilustrowana przez AI"

 

REKLAMA:
REKLAMA:
REKLAMA:
Źródło: ksiazka.net.pl
#wiadomości #książki #zapowiedzi książkowe #premiery

Więcej tematów: