Horror/Dreszczowiec (1)

 

tunel2.jpg

1) W szpitalu w Middlesex pojawia się skrajnie wychudzona dziewczyna, skarżąca się na ból brzucha. Z uwagi na poważny stan zostaje natychmiast operowana. W trakcie operacji dziewczyna umiera, a z jej brzucha zostaje wyjęty olbrzymich rozmiarów pasożyt. Niedługo po tym do Middlesex przyjeżdża Olivia Finch, chcąc dokładnie poznać okoliczności i przyczynę zgonu nie skarżącej się dotychczas na problemy ze zdrowiem siostry. W tym celu wynajmuje Edwarda Causeya - prywatnego detektywa, który czasy świetności ma już za sobą, ale cierpiąc na uporczywy brak gotówki podejmuje się przeprowadzić śledztwo. Tymczasem w mieście umierają kolejne osoby, a w tunelach pojawia się olbrzymich rozmiarów pasożyt, pożerający pracujących tam robotników... To streszczenie powieści Harry'ego Adama Knighta, która nosi tytuł... 
Proszę o odpowiedź na pytanie.

dziecko ciemności2__.jpg

2) W centrum Warszawy dochodzi do serii brutalnych morderstw. Ofiary pozbawiane są głów i odnajdywane w całym mieście, między innymi na placu budowy nowoczesnego Hotelu Senackiego. Nadzorująca inwestycję Sarah Leonard, chcąc uniknąć opóźnień spowodowanych strachem robotników przed „Oprawcą”, wzywa na pomoc emerytowanego policjanta Claytona Marsha. Doświadczony gliniarz we współpracy z polskim policjantem Stefanem Rejem prowadzą nieoficjalne śledztwo. Szybko okazuje się, że dobór ofiar nie był przypadkowy, a morderca prawdopodobnie nie jest do końca człowiekiem. Tak zaczyna się książka Grahama Mastertona, która nosi tytuł:
Proszę o odpowiedź na pytanie.

pragnienie___.jpg

3) Lokalna apokalipsa zaczyna się od wypadku cysterny wiozącej niezwykle trujący środek chwastobójczy. W wyniku nieszczęśliwego zbiegu okoliczności spada ona do zbiornika wodnego. Pech chce, że to własnie z niego czerpana jest woda pitna dla dużego miasta. Skutki są przerażające. Jaki tytuł nosi ta książka Guya N. Smitha?
Proszę o odpowiedź na pytanie.

Wyniki quizu

Kliknij przycisk "Sprawdź quiz.", aby zobaczyć wyniki.

 

 

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież