Trwa głosowanie na Książki Roku 2022 serwisu Granice.pl

(20.01.2023)

Trwa czternasta edycja popularnego plebiscytu serwisu Granice.pl. Głosowanie internautów oraz wybór laureatów trwa do 25 stycznia, a wyniki zostaną oficjalnie ogłoszone pod koniec miesiąca.

ksiazki roku 2022 kwadrat 324x324Od czternastu lat w kwartalnych konkursach serwisu Granice.pl wybieramy książki sezonu, teraz zaś nadszedł czas na wyróżnienie najlepszych publikacji minionego roku – mówi Sławomir Krempa, redaktor naczelny serwisu.

Jak co roku, najciekawsze tytuły zebrano w kilku kategoriach tematycznych. Tym razem jest ich aż trzynaście, uwzględniają specyfikę gatunkową publikacji oraz wiek potencjalnych czytelników. Wybierając książkę roku, głos oddać można w kategoriach:
- Z historią w tle
- Saga rodzinna
- Romanse
- Proza polska
- Proza obca
- Powieści obyczajowe
- Literatura faktu
- Kryminał, sensacja
- Fantastyka
- Dla starszych dzieci
- Dla najmłodszych
- Dla młodzieży
- Biografie, wspomnienia

Wyboru dokonuje grono profesjonalistów zajmujących się rynkiem książki oraz – równolegle – czytelnicy, głosujący za pośrednictwem strony internetowej www.ksiazkiroku.pl. Dzięki temu za sprawą plebiscytu zaobserwować można autentycznie panujące trendy w świecie książki i literackie odkrycia.

Osoby, które głosują na swoje ulubione książki mają też szansę wygrać atrakcyjne zestawy książkowe, ufundowane przez organizatora i polskie wydawnictwa.

W roku 2021 najlepszymi tytułami okazała się m.in. powieść Jakuba Żulczyka “Informacja zwrotna” czy “Przyjdę, gdy zaśniesz” Agnieszki Lingas-Łoniewskiej.

Szczegółowe informacje na temat tegorocznej odsłony plebiscytu znaleźć można na stronie ksiazkiroku.pl oraz w serwisie Granice.pl.

Granice.pl to polski portal poświęcony literaturze i kulturze, który od ponad 20 lat wspiera czytelnictwo w sieci. Na łamach tworzonego przez redakcję oraz aktywnych internautów serwisu tysiące czytelników codziennie odnajdują recenzje, wywiady, felietony i wiadomości poruszające tematy związane z literaturą.

Źródło: Granice.pl, rynek-ksiazki.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież