Nowy nabór do programu „Certyfikat dla małych księgarni”

(28.07.2022)

Księgarze mogą przesyłać zgłoszenia do 29 sierpnia
certyfikat 2022 324x182Instytut Książki ogłosił dodatkowy nabór wniosków do programu „Certyfikat dla małych księgarni”.

Przypomnijmy, że w ramach pierwszego tegorocznego naboru dofinansowanie otrzymało 55 wniosków na łączną kwotę wsparcia finansowego blisko 2,2 mln zł. W wyniku odwołań pozytywnie rozpatrzono jeden wniosek.

Tymczasem prognozowany budżet programu wynosi 4 mln zł, w tym 2,4 mln zł na 2022 roku i 1,6 mln zł na 2023 rok.

Dodatkowy nabór potrwa do 29 sierpnia.

Instytut Książki zachęca do aplikowania “szczególnie tych księgarzy, którzy w pierwszym naborze złożyli wnioski błędne formalnie – to okazja do poprawy omyłek, dopracowania swoich wniosków”.

Budżet programu przed rozpoczęciem dodatkowego naboru wniosków:

Budżet łączny: 1.762.000,00 zł

z tego na rok 2022: 1.057 200,00 zł

z tego na rok 2023: 704.800,00 zł

Księgarze mogą liczyć na dofinansowanie w kwocie 40 tys. zł (w podziale na lata 2022-2023), wkład własny nie jest wymagany. Pozyskane środki można przeznaczyć m.in. na zakup sprzętu i wyposażenia, koszty stałe utrzymania księgarni (np. czynsz), reklamę i promocję czy usługi doradcze.

Z możliwości wnioskowania o wsparcie finansowe wyłączeni są beneficjenci przeprowadzonej w 2021 roku pilotażowej edycji programu „Certyfikat dla małych księgarni”.

Instytut Książki organizuje bezpłatne szkolenia online, tematyka szkoleń to instrukcja wypełniania wniosku oraz podstawowe zasady ubiegania się o wsparcie finansowe.

Planowane terminy szkoleń:
3 sierpnia br. godzina 18.
5 sierpnia br. godzina 8.

Chętni mogą się zgłaszać na adres: Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript..

W razie potrzeby organizowane mogą być kolejne szkolenia.

Tegoroczna (2022) edycja programu „Certyfikat dla małych księgarni” jest jego drugą edycją. Pierwsza edycja była edycją pilotażową.

W pierwszej edycji do 106 księgarni trafiło niemal 3 mln zł.

Szczegółowe informacje dotyczące programu dostępne są na stronie: https://instytutksiazki.pl/dotacje,3,programy-instytutu-ksiazki,2,certyfikat-dla-malych-ksiegarni,55.html

Źródło: rynek-ksiazki.pl