Jesienne Targi Książki w Warszawie

(27.07.2022)

Można jeszcze zgłaszać swój udział
JTK 1200x1200 kopia 324x324Fundacja Historia i Kultura zaprasza na Jesienne Targi Książki, które odbędą się w dniach 15-18 września w Arkadach Kubickiego i Ogrodach Zamku Królewskiego w Warszawie.

Tegoroczna edycja będzie miała szczególną oprawę graficzną. Layout targów przygotowała Monika Górecka, absolwentka Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie.

“Postanowiliśmy zorganizować Targi w pięknym, niezwykle atrakcyjnym i lubianym przez mieszkańców stolicy i turystów miejscu. Stoiska wystawców i sceny usytuowane zostaną w Arkadach Kubickiego, ale również w zamkowych ogrodach. Mamy nadzieję, że Jesienne Targi Książki, które zastąpią jesienne Plenery Literackie w Warszawie, organizowane przez Fundację w Ogrodzie Saskim w roku 2020 i 2021, dzięki zmianie lokalizacji umożliwiającej realizację szerszego programu i przyjęcie większej ilości wydawców wpiszą się na stałe w krajowy kalendarz imprez targowych poświęconych książce. Wstęp na to wydarzenie, tak jak na wszystkie imprezy organizowane przez Fundację, będzie bezpłatny” – informują organizatorzy.

Różnorodne grono wystawców, szeroki wachlarz wydawniczy, lubiani autorzy, ciekawy program: spotkania literackie, dyskusje i atrakcje dla dzieci – to atuty Jesiennych Targów Książki.

Udział w targach m.in. potwierdzili już: Agora, Bellona, Copernicus Center Press, Granna, Kameleon, Księży Młyn Dom Wydawniczy, Mała Kurka, Media Rodzina, Mandioca, Ośrodek Karta, Przegląd – Fundacja Oratio Recta, Purple Book, Samowydawcy.pl, SILVER oficyna wydawnicza, Soliton – Wydawnictwo Muzyczne, Świat Książki, timof comics, Tu się czyta – Buka, Format, Tako, Albus, Druganoga, W.A.B., Wilga, Wydawnictwo Debit, Wydawnictwo Dwie Siostry, Wydawnictwo IPN, Wydawnictwo Lira, Wydawnictwo LTW, Wydawnictwo Miejskie Posnania, Wydawnictwo Mięta, Wydawnictwo Nasza Księgarnia, Wydawnictwo Nocą, Wydawnictwo Sejmowe, Wydawnictwo Sonia Draga i Vesper.

Źródło: rynek-ksiazki.pl