Piątka finalistów 11. edycji Nagrody Orfeusza

(22.06.2022)

Ogłoszono finałową piątkę 11. edycji Nagrody Poetyckiej im. K.I. Gałczyńskiego Orfeusz.

orfeusz 1 324x182Nominowano:
Zbigniewa Macheja, za tomik „2020”, Stowarzyszenie Pisarzy Polskich oddz. w Łodzi;
Michała Muszalika, autora tomiku „Hotel Globo”, Biblioteka Śląska w Katowicach;
Dorotę Szatters, za zbiór wierszy „Jerozolima. Fragment większej całości”, Biblioteka Śląska w Katowicach;
Adrianę Szymańską, autorkę tomiku „Zielone rolety” (Państwowy Instytut Wydawniczy,);
Aleksandra Wiernego za tomik „Małe nowe ciała”, Galeria Sztuki Współczesnej BWA w Olkuszu.
Do tegorocznej edycji zgłoszono rekordową liczbę 288 tomików poetyckich wydanych w Polsce w 2021 roku.

Jury obraduje w składzie: Jarosław Ławski (przewodniczący), Agnieszka Kosińska, Anna Legeżyńska, Bronisław Maj, Marek Zagańczyk i sekretarz jury Wojciech Kass).

Laureata poznamy 30 lipca.

Więcej na stronie internetowej nagrody: www.orfeusz-nagroda.pl

Źródło: rynek-ksiazki.pl