ART OF COLOR Spotkanie Liderów w Poznaniu

(31.08.2021)

Art of Color 2Święto polskiej poligrafii
W czwartek 2 września na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich odbędzie się organizowane przez Grupę MTP wyjątkowe wydarzenie – ART OF COLOR – Spotkanie liderów. Współorganizatorem jest Polskie Bractwo Kawalerów Gutenberga. Podczas spotkania międzynarodowi eksperci zaprezentują tendencje i rozwiązania, które muszą odpowiedzieć na radykalnie zmieniające się oczekiwania konsumentów, ustawodawców i klientów instytucjonalnych.

Biblioteka Analiz oraz rynek-ksiazki.pl są partnerami medialnymi ART OF COLOR.

Organizatorzy informują, że goście tegorocznego ART OF COLOR – Spotkanie liderów dowiedzą się m.in. jaka jest sytuacja ekonomiczna w Polsce, Europie i na świecie oraz jakie są prognozy rozwoju, w jaki sposób będą dystrybuowane środki z funduszu rewitalizacji gospodarki europejskiej oraz jakie są priorytety branży. Prelegenci przedstawią Raport „Polski Rynek Poligraficzny i Opakowań z Nadrukiem” oraz doświadczenia zebrane w trakcie realizacji projektów naukowo-badawczych realizowanych przez przedsiębiorstwa wspólnie z ośrodkami naukowymi. Przedstawiony zostanie także przemysł konwertograficzny, Industry 4.0 – czyli przyszłość branży z perspektywy dostawcy oraz działania Bractwa Kawalerów Gutenberga w Portugalii. Podczas Spotkania odbędą się również dwa panele dyskusyjne.

Wśród prelegentów ART OF COLOR wystąpią: Małgorzata Jarosińska-Jedynak, sekretarz stanu, w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Patrycja Zeszutek, zastępca dyrektora Departamentu Programów Wsparcia Innowacji i Rozwoju w Ministerstwie Funduszy i Polityki Regionalnej, Marcin Kujawski, ekonomista ds. Europy Środkowo-Wschodniej w Departamencie Analiz Ekonomicznych i Sektorowych BNP Paribas, prof. dr. hab. inż. Artur Bartkowiak z Uniwersytetu Technologicznego w Szczecinie, Katarzyna Rybicka, członek zarządu Walstead, prof. dr hab. Dariusz Kuźmina z Uniwersytetu Warszawskiego, Adam Koziołek, prezes Polskiego Wydawnictwa Rolniczego, Jerzy Czubak, prezydent firmy Amcor, Ludwig Allgoewer, Global Head of Sales & Marketing w firmie Heidelberg, Ignacio López-Baillo, European Regional Business Direktor w firmie Taghleef Industries oraz Paulo Souto, kanclerz Portugalskiego Bractwa Kawalerów Gutenberga.

ART OF COLOR będzie uroczystą inauguracją prac nad VIII wydaniem Raportu „Rynek Poligraficzny i Opakowań z Nadrukiem w Polsce”.

Patronat honorowy nad wydarzeniem objęło Ministerstwo Rozwoju i Technologii. Partnerem strategicznym ART OF COLOR – Spotkanie Liderów jest firma Heidelberg – lider rynku poligraficznego i producent legendarnych maszyn Speedmaster. Firma została założona w 1850 roku przez Adreasa Hamma i od 171 lat skupia swoją działalność wokół druku i maszyn. W nowej cyfrowej rzeczywistości rozwiązania Heidelberga są powszechnie używane i znacznie wykraczają poza produkcję samych maszyn. Od innych producentów różni je wysoko rozwinięty software Prinect oparty o analitykę Big Data, który pozwala osiągnąć wielu drukarniom na całym świecie doskonałość w produkcji. Gościem ART OF COLOR będzie goszczący w Polsce pierwszy raz globalny szef sprzedaży i marketingu – Ludwig Allgoewer.

Kolejnym partnerem strategicznym wydarzenia jest firma Manroland Sheetfed GmbH, należąca do czołówki światowych producentów arkuszowych offsetowych maszyn drukujących i związanych z nimi technologii do zastosowań komercyjnych, opakowaniowych oraz wydawniczych. Założona w 1871 roku w oparciu o najlepsze tradycje niemieckiej doskonałości inżynieryjnej firma jest światowym synonimem jakości, precyzji i najwyższej niezawodności. Bestsellerem w ofercie spółki jest seria Manroland Evolution wprowadzona na rynek w 2012 roku i nieustannie udoskonalana, a od ubiegłego roku dostępna także dla druku w formacie B0. Dzięki niej Manroland Sheetfed od lat pozostaje liderem innowacyjności oraz preferowanym dostawcą światowych koncernów drukarskich, szczególnie opakowaniowych. Od 2012 roku Manroland Sheetfed GmbH stanowi w całości własność prywatnej brytyjskiej grupy przemysłowej Langley Holdings plc.

Partnerem wydarzenia jest Walstead Central Europe – czołowa firma w branży zintegrowanych rozwiązań usług komunikacyjnych w Europie, oferująca usługi związane z drukiem, magazynowaniem i dostawą. Gościem ART OF COLOR będzie Katarzyna Rybicka – członek zarządu firmy Walstead.

Partnerem wydarzenia jest również przedsiębiorstwo ML Polyolefins, które od 2000 roku zajmuje się gospodarką odpadami z tworzyw sztucznych. Swoją działalność skupia głównie na opakowaniach, wspierających największe przedsiębiorstwa zajmujące się ich produkcją, organizując odbiór odpadów na terenie Unii Europejskiej. Zebrane odpady z tworzyw sztucznych pozwalają zapewnić surowiec do produkcji recyklatów, a zainstalowane moce produkcyjne na poziomie 25 tys. ton rocznie czynią z firmy lidera produkcji rPP w Europie Środkowo-Wschodniej.

ART OF COLOR to projekt, który od początku podejmuje temat nowego wymiaru poligrafii i jej wykorzystania w różnych gałęziach przemysłu. Uczestnikami spotkania będą liderzy rynku poligraficznego – właściciele największych drukarń w Polsce, konwerterzy, prezesi stowarzyszeń i izb branżowych, dostawcy materiałów eksploatacyjnych, maszyn i rozwiązań cyfrowych, jak również prezesi ogólnopolskich wydawnictw i portali dedykowanych szeroko pojętej poligrafii.

Autor: (pd)
Źródło: rynek-ksiazki.pl

Dodaj komentarz


Kod antyspamowy
Odśwież